Tr
  .
  Foto Galeri Video Galeri Künye Gizlilik İletişim
  GÜNCEL EKONOMİ EĞİTİM SAĞLIK SİYASET SPOR İLANLAR HABER ARŞİV
  Alış : 5,6316 Satış : 5,6417 Alış : 5,2188 Satış : 5,2534 Alış : 3,2203 Satış : 3,2625
  SİYASET / Bakan Bozdağ, Teşekkür Ziyareti İçin Çayıralan’a Geldi
   
 
01.07.2018 tarihinde eklendi
1287 defa okundu
Bakan Bozdağ, Teşekkür Ziyareti İçin Çayıralan’a Geldi

Teşekkür ziyareti için Çayıralan’a gelen Bakan ve Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Ak Parti olarak ve vekil sayısı  olarak en yakın partiye oranla iki kat fazla oy alındığını ancak kendi rekorlarının altında kaldıklarını söyledi.

            Beraberinde Ak Parti Yozgat Milletvekili Av. Yusuf Başer, İl Başkanı Celal Köse ile seçim sonrası teşekkür ziyaretleri kapsamında Çayıralan’a gelen Bakan ve Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ; Çayıralan’da seçim sonuçlarının çok düşmediğini dile getirerek desteklerinden dolayı tüm teşkilata teşekkür etti.

            “24 Haziran 2018'de yaptığımız Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimi sonuçları hepimiz için hayırlı olsun” diyen Bakan Bozdağ; “Türkiye yeni bir sürecin kapısını açtı ve 24 Haziran'da ilk başkanını ve yeni hükümet sistemini seçti. Cumhur İttifakı parlamentoda şuanda salt çoğunluğa sahip ve orda da cumhur ittifakıyla beraber çalışılması hususu milletimizin ortaya koyduğu bir iradedir. Yeni dönemde hem parlamento hem de Cumhurbaşkanı el ele vermek suretiyle, hem yeni hükümet sistemimizi inşa edecekler hem de ülkemizin önünü açmak ve daha ileriye götürmek için büyük bir gayretin içerisinde olacaklar. Cumhurbaşkanımızın ilk turda seçilmesi ve en yakın adaydan yaklaşık 23 puan fazla oy alması son derece önemlidir. Bu seçimde sandığa gitme oranında en büyük katılımın olduğunu gördük buna çok önemli. Bu tarihi bir olaydır. Çayıralan'da bütün hanımlara, beylere, teşkilatımıza, belediye başkanımıza, ilçe başkanımıza, il genel meclis üyelerimize bu desteklerinden ötürü ayrı ayrı teşekkür ediyoruz” dedi.

            “Ak Parti'ye baktığımızda Türkiye'de yüzde 43 civarında oy aldık” diyen Bakan Bozdağ; “Bize en yakın olan Cumhuriyet Halk Partisi 22,5 civarında oy aldı. Bu şu demektir Ak Parti en yakın partiden 2 kat daha fazla oy aldı. Onların vekil sayısı 146, bizimki 295 yani 2 katından daha fazla vekil çıkarmış olduk. Parlamento seçiminde Türkiye'nin 1. Partisi olmuş ve oy sayısı itibariyle Ak Parti, Türkiye’nin en çok milletvekili çıkaran partisi olmuştur. Milletimiz Ak Parti'ye bu sefer parlamentoda salt çoğunluk vermemiştir ama Ak Parti'siz parlamentonun çalışmasına izin de vermemiştir. Cumhur İttifakı şuanda parlamentonun 344 milletvekiline sahip olduğu için salt çoğunluğa sahip ve milletimiz Cumhur İttifakına da parlamentoda beraber çalışın talimatı vermiştir. Bu nedenle parlamentoda bir sıkıntı olma ihtimali söz konusu değildir. 295 az bir rakam değil ama biz kendi rekorumuzun altında kaldık” dedi.

            Çayıralan seçim sonuçlarıyla ilgili olarak değerlendirmede bulunan Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ; “Bu başarıda Çayıralan ilçe Başkanımız, Belediye Başkanımız, İl Genel Meclis Üyelerimiz, Kadın Kolları Başkanımız, Gençlik Kolları Başkanımız, yönetimdeki arkadaşlarımız ve bu salonda olan olmayan bütün Çayıralanlıların emeği var, katkısı var. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.  

 
 
 
ÇOK OKUNANLAR  
 
 
SİTE ANKET  
 
İLANLAR  
 
 
REKLAM ALANI  
 
 
HAVA TAHMİN  
YOZGAT İLİ HAVA DURUMU
YOZGATYOZGAT
 
LİNKLER  
 
 
SİTE SAYAÇ  
 
Bu gün sitemizi : 393 kişi ziyaret etti
Dün sitemizi : 443 kişi ziyaret etti
Toplamda sitemizi : 454101 kişi ziyaret etti
İp Numaranız : 3.81.73.233
Sitemizde toplam kez gezinti yaptınız
   
 
 

ÇAYIRALAN HABER
Çayıralan Haber Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım : ayhan-v@hotmail.com