Tr
  .
  Foto Galeri Video Galeri Künye Gizlilik İletişim
  GÜNCEL EKONOMİ EĞİTİM SAĞLIK SİYASET SPOR İLANLAR HABER ARŞİV
  Alış : 6,1252 Satış : 6,1362 Alış : 5,5475 Satış : 5,5842 Alış : 3,4688 Satış : 3,5142
  SİYASET / ÇAYIRALAN SICAK ASFALTINA KAVUŞUYOR
   
 
02.09.2018 tarihinde eklendi
895 defa okundu
ÇAYIRALAN SICAK ASFALTINA KAVUŞUYOR

Çayıralan tarihinde bir ilk gerçekleşiyor.

            Ak Parti ilçe teşkilatı ve il genel meclis üyeleri,ilçe kaymakamlığı tarafından yatırım programına alınan  köy grup yollarının sıcak asfalta buluşturma aşamasında  başlatılan projenin ilk ayağının yapımına başlanıldı.

            Beraberinde İl genel meclis üyeleri Bülent Akpınar ve Abdulbaki Karataş’la birlikte yapılan çalışmaları yerinde inceleyen  Ak Parti  ilçe  Başkanı Arif Akpınar Çayıralan- Aşağı Tekke köy grup yolunun 3.km. sinde  incelemelerde bulunuldu, yolun yapımı ile ilgili çalışmalara bakıldı.

Gazetemize açıklamalarda bulunan ilçe Başkanı Arif Akpınar

'' Değerli hemşehrilerimiz sizlere hizmet yolunda çıkmış olduğumuz bu kutlu davada bir ilk gerçekleşiyor. Bundan sonra köy grup yollarımız kademeli olarak  komple sıcak asfalt olacaktır” diyerek açıklamasına şöyle devam etti: Yolun yapımı aşamasında insanlarımız bazı sıkıntılar çekti. Haklı olarak serzenişlerde de bulundu. Bundan dolayı da 45 günlük bir eziyetten dolayı özür dileriz. Ancak bir işin sefasını sürmek için  biraz cefa çekiliyor. Şundan emin olsun  herkes; amacımız  sizin sıkıntı çekmeniz değil daha konforlu, rahat ve güvenli bir yolda seyahat etmeniz içindir” dedi.

            “Avrupa da yaşayan ve memleketine izine gelen vatandaşlarımız bir sonraki izin döneminde daha güzel bir yol ile karşılaşacaklardır” diyen Akpınar; “Malum asfalt sezonu bizim burada Temmuz ayından sonra başlıyor. Yüksek rakımlı bir ilçede yaşıyoruz, Şubat veya Mart ayında bu işe başlayıp yapamazdık. Onların izin dönemine rast geldi inşallah hoşgörü ile bizleri karşılarlar” dedi.

            Muhalefetin bitik bir siyaset anlayışı ile politika izlediğini dile getiren Akpınar; “Temmuz ayının ortasında başlattığımız çalışmayı hazmedemeyen bazı gruplar bunu fırsat bilerek kışkırtıcı beyanlarda bulundu. Yalan yanlış sağlıksız bilgiler ile yapılan haberler ile bu  devasa işi küçümseyerek basitleştirmeye çalıştılar. Çünkü bizim yaptığımız işlere onların hayalleri bile ulaşamazdı. Ben inanıyorum ki sağ duyulu sadece hizmet görmek isteyen vatandaşlarımız bu provakasyon kokan haberlere itibar etmemiştir. Çayıralan ilçesi ve köylerinde dikili ağacı bile bulunmayan insanlara prim tanımamıştır. Gelseler bizden bilgi isteselerdi o yolun neden bozulduğunu ve neden 45 gün kadar bir süre beklenildiğini anlatırdık. Gerçi gelemezler ve bilgi isteyemezlerdi   çünkü onların derdi üzüm yemek değil bağcıyı kovmaktır. Hangi işe hayırlı olsun dediler ki buna diyeceklerdi. Sadece tek amaçları kendilerine siyasi bir rant oluşturmak adına karalama politikası güderek sıcak asfalt yapılmak üzere sökülen yoldan medet umdular. Aslında bu onların siyaseten çöktüklerini göstermiştir” dedi.

            Akpınar; “Ne hikmetse Bu zamana kadar köylü kentli davası güderek, köylü halkı kendi ilçesine bile sokmayan zihniyet, ne değişti de onların hakkını savunur oldu. Ne değişti de daha yeni bir tarihte Çokradan beldesini bile ilçe merkezine  mahalle olarak bağlanmasına karşı çıkarak ve belde halkının haklı isyanına karşılık vermeyerek; “siz bizi kabul etmiyorsanız, bizde başka bir ilçeye bağlanacağız” sözlerini duymazdan gelerek “nereye giderseniz gidin, defonul gidin” diyebilen ve  o belde de yaşayan vatandaşlarımızı küçümseyenler ne zaman köylünün hakkını  haklarını savunur oldu. Bunları halkımız bilmiyor mu unuttuk mu  sandılar” dedi.

            Köylerde yapılan çalışmalar hakkında da bilgi veren Akpınar; “Biz Ak Parti iktidarları döneminde köylerimizde çok işler yaptık. Kanalizasyonlar, içme su depoları içme suyu şebekeleri ve köy içi kilit parkeleri, tüm köylerimizde çocuk oyun grupları ile halkımızı buluşturduk. Şuan itibariyle Çayıralan köylerimizde insanlarımızın ayağı çamura değmiyor. Köylerimizde % 80 oranında kilit taş döşedik. Önümüzdeki yıl ise bu rakamı % 100’e çıkartmayı hedefliyoruz. Sizler ne yaptınız çok merak ediyorum. Bu işler yürek ister bu işler kabiliyet ister  güçlü bir lider ister. Öyle orda oturarak bilgisayar başında yazarak olmaz” diyerek; “   Bu işlerin gerçekleşmesinde emeği olan başta Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a, Anayasa Komisyonu Başkanımız  milletvekilimiz Sayın Bekir Bozdağ'a, Milletvekilimiz Sayın Yusuf Başer'e, Daha önce görev yapan milletvekillerimize, İlçe Kaymakamımıza ve en önemlisi de il genel meclis üyelerime teşekkür ederim” dedi.

 
 
 
ÇOK OKUNANLAR  
 
 
SİTE ANKET  
 
İLANLAR  
 
 
REKLAM ALANI  
 
 
HAVA TAHMİN  
YOZGAT İLİ HAVA DURUMU
YOZGATYOZGAT
 
LİNKLER  
 
 
SİTE SAYAÇ  
 
Bu gün sitemizi : 202 kişi ziyaret etti
Dün sitemizi : 191 kişi ziyaret etti
Toplamda sitemizi : 428760 kişi ziyaret etti
İp Numaranız : 34.204.0.181
Sitemizde toplam kez gezinti yaptınız
   
 
 

ÇAYIRALAN HABER
Çayıralan Haber Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım : ayhan-v@hotmail.com