Tr
  .
  Foto Galeri Video Galeri Künye Gizlilik İletişim
  GÜNCEL EKONOMİ EĞİTİM SAĞLIK SİYASET SPOR İLANLAR HABER ARŞİV
           
  SİYASET / “Makamdan değil, halkımızla sokaktan yöneteceğiz”
   
 
16.12.2013 tarihinde eklendi
19904 defa okundu
“Makamdan değil, halkımızla sokaktan yöneteceğiz”

“Makamdan değil, halkımızla sokaktan yöneteceğiz”

MHP Çayıralan İlçe Başkanı Soner Sel  Çayıralan Belediye Başkanlığına  Aday

 

                Çayıralan Belediyesine  CHP’den sonra Milliyetçi Hareket Partiside adayını açıkladı. Geçtiğimiz hafta Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin İstanbul’da yapmış olduğu aday açıklamasında MHP’den Çayıralan Belediye Başkanlığı için eski ilçe başkanı Soner Sel’i açıkladı. Ak Parti’de aday belirleme süresi belirsizliğini korurken, İlk önce CHP; mevcut belediye başkanı Çakmak Çetin’i, MHP ise Soner Sel’i açıklayarak seçim startını vermiş oldu.

                Çayıralan Belediye Başkanlığına aday olan MHP eski ilçe başkanı Soner Sel, adaylığı ile ilgili olarak gazetemize açıklamalarda bulundu. “Kuruluşundan ilk şehit verdiğimiz 1984’lere...” Diyerek sözlerine başlayan Soner Sel; “ O günlerden bu günlere kadar küresel konjonktürel etkiler ile çarpışan Türkiye’mizin karşılaştığı sorunlar devam ediyor. Çayıralan’ın doğal olarak bu süreçten etkileniyor olması bizim de yaş itibariyle sorunlarla iç içe bulunmamıza neden oluyor. Bu sebeple sorunlarımızı, insanlarımızı, çevremizi, coğrafyamızı, kültürümüzü, ihtiyaçlarımızı takip ediyor ve biliyoruz. Şimdi ihtiyacımız olan öncelikli konu değişimdir. Değişimin zamanı gelmiştir” dedi.

                Çayıralan’ın geçmiş yönetimlerine değinen MHP adayı Soner Sel; “Bilindiği gibi 1984-1989 ANAP dönemi ve 1999-2009 yılları yine AKP ile  iktidar  belediye başkanları seçtik ve maalesef yaşarak öğrendik ki iktidar partileri döneminde kan kaybettik. 1989-1999 CHP dönemini de görmüş ve yaşıyoruz...

                Çayıralan’ımızda yürüyen nüfusumuz eksilmiş, esnafımız sıkıntıları ile hayata tutunmaya çalışıyor ve ekonomik sorunlarımız devam ediyor. Bunun yanında bu ekonomik kayıplar kültürel yıkıntılara sebep oluyor. Biz diyoruz ki; “Temiz işler güzel düşler ile başlar” öncelikle yelpazesi bize dönük kültürümüzden yönetim anlayışı geliştireceğiz. Gençlerimiz ile el ele verip gönül birlikteliği oluşturacağız. Çantacı ekonomik anlayış yerine emek temelli projelere imza atacağız. Her taşın altında mümkünse herkesin eli olacak” dedi.

                “Projelerimizi ilçemiz için atan gönüllere yerleştirme çabasında olacağız” diyen MHP Çayıralan Belediye Başkan Adayı Soner Sel; “Herşeyin güvenle başladığını biliyoruz. Misafirlerimize kadar herkesin güveni için mücadele edeceğiz. Burada biz yaşıyorsak biz yöneteceğiz. Partim MHP’nin temel prensipleri doğrultusunda sadece aday olmanın yetmeyeceği bilincindeyiz. Kendimize güveniyor, reçetemizi umut ve yarın üzerine tacir olmadan hizmet inancı ile oluşturacağız. Elimizi taşın altına koyup sorumluluk alacağız. Türk Milleti’ne olan aşkımız, Türkiye’ye olan sevgimiz ve Çayıralan sevdamız karşılıksız devam ede geldi. Bundan sonra da devam edecek” diyen Sel;  Amacımız yarışmak değil hizmet olacak. Sevdamız yarı yolda bırakmak için değil yüceltmenin gayreti içinde olacağız” dedi.

                Konuşmasına devam eden Sel; “İtimat edip Çayıralan zaman kaybetti. Ama artık yerel yaşayıp gözlüklerimizi radikal renklere boyayacağız. Bunun için ÇAYIRALAN’ımızın hizmetine talibiz. Bu inancımızı herkesle paylaşmanın gururu ile kendimize güveniyoruz. Göreve talip olmamızda ki en büyük sebep; Kan kaybettiğini düşündüğümüz Çayıralan’ın yönetimine toptan hizmetçilik anlayışı ile katılıp yönetim halkımızı dahil etmek olacaktır” dedi.

 
 
 
ÇOK OKUNANLAR  
 
 
SİTE ANKET  
 
İLANLAR  
 
 
REKLAM ALANI  
 
 
HAVA TAHMİN  
YOZGAT İLİ HAVA DURUMU
YOZGATYOZGAT
 
LİNKLER  
 
 
SİTE SAYAÇ  
 
Bu gün sitemizi : 102 kişi ziyaret etti
Dün sitemizi : 190 kişi ziyaret etti
Toplamda sitemizi : 650375 kişi ziyaret etti
İp Numaranız : 3.239.236.140
Sitemizde toplam kez gezinti yaptınız
   
 
 


ÇAYIRALAN HABER
Çayıralan Haber Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım : ayhan-v@hotmail.com