Tr
  .
  Foto Galeri Video Galeri Künye Gizlilik İletişim
  GÜNCEL EKONOMİ EĞİTİM SAĞLIK SİYASET SPOR İLANLAR HABER ARŞİV
  Alış : 5,2601 Satış : 5,2696 Alış : 4,7536 Satış : 4,7851 Alış : 3,0165 Satış : 3,0560
  EĞİTİM / Hem okuyor hem de tanıtıyorlar
   
 
06.05.2018 tarihinde eklendi
815 defa okundu
Hem okuyor hem de tanıtıyorlar

Yozgat İlkokul ve Ortaokul öğrencileri eTwinning “Okumak Yaşamaktır” projesi kapsamında Çayıralan'ın tarihi ve turistik mekanlarında kitap okuma etkinliği yaptılar.

Sorgun Gedikhasanlı Şehit Mustafa Önder İmam Hatip Ortaokulu, Türkiye ve Fransa  kuruculuğunda yürütülen ulusal ve uluslararası eTwinning “Okumak Yaşamaktır'' projesi Yozgat ili yürütücüsü olarak Çayıralan ilçesinde kitap okuma etkinlikleri yaptılar. 15 öğrenci Çayıralan İlçesi Kaynarpınar Mesire Alanı, Tarihi Dikili Taş Mevkii ve Çerkez İsa Bey Türbesinde Okul Müdürü Murat Korkmaz ve öğretmenleri eşliğinde kitap okudular.

Okul Müdürü Murat Korkmaz Projenin 81 ilden her ili temsil eden bir okul ve 15 katılımcı ülke  (Fransa, Yunanistan, Almanya, Portekiz, Romanya, İtalya, Polonya, Azerbaycan, Ukrayna, Gürcistan, Arnavutluk, Makedonya, Büyük Britanya,  İspanya, Litvanya) ortaklığında gerçekleştiğini söylerken;  projenin 2 buçuk ay süreceğini bildirdi. Projenin amacı hakkında açıklamada bulunan Korkmaz; “Dünya'da kitap okumaya dikkat çekmek ve okuma sevgisi ile kültürel tanıtımı birleştirmektir. Bu amaçla Yozgat ilimizin tarihi ve kültürel mekanlarında 'Okumak Yaşamaktır' projesi okuma etkinlikleri düzenlenerek fotoğraflar çekilmektedir. Yine ilgili yerlerde kitap okumanın önemi ile ilgili kısa slogan filmleri çekilmektedir. Çekimlerin tamamlanmasının ardından 28 Mayıs 2018 tarihinde 81 il merkezimizde ve katılımcı ülkeler ile eş zamanlı olarak fotoğraf sergisi düzenlenecektir” dedi.

            Öğrencilerle birlikte İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bozdağ ve Çayıralan Belediye Başkanı Yasin Şahiner'i ziyaret eden okul müdürü Murat Korkmaz, başkan Şahiner'e projeye desteklerinden dolayı teşekkür etti.

            Okul Müdürü Murat Korkmaz’ın daha önce Çayıralan’da çeşitli okullarda 7 yıl öğretmen olarak görev aldığı ve projeye Yozgat merkezden başlarken, ikinci olarak Çayıralan ilçesinde yaptığı ve diğer ilçeleri de öğrencileriyle ziyaret edeceği öğrenildi.  

 
 
 
ÇOK OKUNANLAR  
 
 
SİTE ANKET  
 
İLANLAR  
 
 
REKLAM ALANI  
 
 
HAVA TAHMİN  
YOZGAT İLİ HAVA DURUMU
YOZGATYOZGAT
 
LİNKLER  
 
 
SİTE SAYAÇ  
 
Bu gün sitemizi : 235 kişi ziyaret etti
Dün sitemizi : 372 kişi ziyaret etti
Toplamda sitemizi : 390145 kişi ziyaret etti
İp Numaranız : 18.212.222.217
Sitemizde toplam kez gezinti yaptınız
   
 
 

ÇAYIRALAN HABER
Çayıralan Haber Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım : ayhan-v@hotmail.com