Tr
  .
  Foto Galeri Video Galeri Künye Gizlilik İletişim
  GÜNCEL EKONOMİ EĞİTİM SAĞLIK SİYASET SPOR İLANLAR HABER ARŞİV
  Alış : 5,6134 Satış : 5,6235 Alış : 4,9816 Satış : 5,0145 Alış : 3,2700 Satış : 3,3127
  GÜNCEL / Köylerin sorunları mercek altında
   
 
26.11.2017 tarihinde eklendi
541 defa okundu
Köylerin sorunları mercek altında

                İlçe ve Köyler yatırımın izleme ve değerlendirme toplantıları kapsamında Yozgat Valiliği koordinesinde Çandır ve Çayıralan İlçelerini kapsayan toplantı 23 Kasım 2017 tarihinde Çayıralan Belediye Kültür Merkezinde gerçekleşti.

                İlki Eylül ayı 2016 yılında gerçekleştirilen ve toplantı esnasında mahalle ve köy muhtarları ile vatandaşların talepleri alınmış, bu talepler tek tek not edilerek Yozgat Valiliğinde kitap haline dönüştürülmüştü.

                Çayıralan Belediye Kültür Merkezinde gerçekleştirilen merkez ve köylerin yatırım izleme ve değerlendirme toplantısına Yozgat Vali Yardımcısı Şükrü Çakır başkanlık ederken, Çayıralan Kaymakam Vekili Fatih Eroğlu, İl Birim Müdürleri, İlçe Birim Müdürleri, Çandır ve Çayıralan Belediye Başkanları, Konuklar Kasabası Belediye Başkanı, mahalle ve köy muhtarları ile birlikte vatandaşlar katıldı.

                2016 yılı Eylül ayı içinde yapılan toplantıda not edilen sorun ve dilekler tek tek yeniden ele alınıp, giderilme oranı hakkında kurum müdürleri tek tek söz alarak bilgiler verdiler.

                Toplantıda açıklama yapan Yozgat Vali Yardımcısı Şükrü Çakır, ilk toplantının Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç başkanlığında tertiplendiğini, bu toplantıda köylerin sorunlarının tek tek kayıt altına alındığını  ve bu sorunların kurumlar bazında kendi imkanları doğrultusunda çözmek için faaliyete geçtiklerini aktarırken, “kurum müdürlerimiz burada daha önce not aldıkları sorunlara göre yaptıkları çalışmaları sizlerle paylaşacaklardır” dedi. 

                               Salık alanında İl Sağlık Müdürü Fatih Şahin, eğitim alanında İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, tarım alanında İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ziyaettin Özdemir, köylerin alt yapı sorunları hakkında İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Fuat Fidan, Turizm alanında İl Kültür ve Turizm Müdürü Metin Halıcı kürsüye çıkarak müdürlükleri ile ilgili konularda daha önce yöneltilen konuların çözümü noktasında gerçekleşme oranı hakkında katılımcılara bilgiler verdiler. 

 
 
 
ÇOK OKUNANLAR  
 
 
SİTE ANKET  
 
İLANLAR  
 
 
REKLAM ALANI  
 
 
HAVA TAHMİN  
YOZGAT İLİ HAVA DURUMU
YOZGATYOZGAT
 
LİNKLER  
 
 
SİTE SAYAÇ  
 
Bu gün sitemizi : 281 kişi ziyaret etti
Dün sitemizi : 361 kişi ziyaret etti
Toplamda sitemizi : 344514 kişi ziyaret etti
İp Numaranız : 54.158.208.189
Sitemizde toplam kez gezinti yaptınız
   
 
 

ÇAYIRALAN HABER
Çayıralan Haber Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım : ayhan-v@hotmail.com