Tr
  .
  Foto Galeri Video Galeri Künye Gizlilik İletişim
  GÜNCEL EKONOMİ EĞİTİM SAĞLIK SİYASET SPOR İLANLAR HABER ARŞİV
  Alış : 5,3429 Satış : 5,3526 Alış : 4,8698 Satış : 4,9021 Alış : 3,0963 Satış : 3,1368
  GÜNCEL / ESNAFIN YÜZÜNE GÜNEŞ DOĞACAK
   
 
13.02.2018 tarihinde eklendi
579 defa okundu
ESNAFIN YÜZÜNE GÜNEŞ DOĞACAK

                Çayıralan Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifinin 03 Mart 2018 Cumartesi günü yapılacak Olağan Genel Kurulunda aday olduğunu ilan eden Adem Güneş'in  seçim çalışmalarında yoğun tempoyla devam ediyor. Adayların tek tek ortaya çıkmasıyla seçim çalışmaları Çayıralan'ın gündeminden düşmemeye devam ediyor. 

                Gazetemize seçim çalışmaları ve başkan olması halinde yapacakları hizmetler  hakkında açıklamalarda bulunan Âdem Güneş; maalesef kooperatifimiz hak ettiği ölçüde yönetilemiyor. TESKOMB Genel Başkanımız Yozgat Milletvekilimiz Abdulkadir Akgül’ün 2 ay önce verdiği 5 Milyon’luk finans desteğine rağmen, alacağını tahsil edemeyen kooperatifimiz kredi veremez duruma geldi. Şu an takip oranımız % 60’ın üzerinde. Esnaflarımız kredi çekmek için başvurdular ve dosyaları bekliyor. Genel Kurul’dan sonra olacağı söylenilerek esnaflarımız avutuluyor. ” dedi.

                03 Mart Cumartesi günü gerçekleşecek Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Olağan Genel Kurulunda geçtiğimiz dönemde de aday olmuş ve esnaflarımızdan destek istemiştim. Ancak esnaf kardeşlerimiz teveccühünü başka bir arkadaş üzerinde karar kılmış ve biz kazanamamıştık. Bu yıl esnafımıza hizmet edebilmek adına ekibimle birlikte bu işte bizde varız” diyerek adaylığımız açıkladım. Tüm aday arkadaşlara da başarılar dilerim” dedi.

                “Seçim çalışmalarımız tüm hızıyla devam etmektedir.” Diyen Güneş; Şu ana kadar İlçe Merkez Köy ve Kasabalardaki üyelerimizi gezerek Kooperatifimiz ve seçilmem halinde yapacağım çalışmalar hakkında bilgilendiriyorum. Her gittiğim seçmenlerimiz güler yüzlü ve sıcak bir ortamda bizleri karşılayarak aday olmamdan dolayı memnuniyetlerini belirtiyorlar” dedi.

KOOPERATİFİMİZİ DAHA  GENiŞ BİR YERE TAŞIYACAĞIZ

Güneş: “İlçemizin can damarı esnafımız. Esnafımızın kalkınması için ne yapılması gerekiyorsa bütün gücümüzle yapacağız. Kooperatifimizin yeri dar olduğundan herkesin toplanıp bir araya gelerek fikir alış verişi yapacağı geniş bir yerimiz yok. Bu yüzden Kooperatifimizi üç beş kişinin değil herkesin toplanacağı geniş bir yere taşımayı veya geniş bir salon temin edip, en azından 3 ayda bir de olsa bütün esnafla bir araya gelip, sorunlarımızı tartışabileceğimiz bir ortam sağlamayı hedefliyoruz. Bu sayede gerekirse her ay ya da birkaç ayda bir esnaflarla toplanarak Kooperatifinin çalışmaları hakkında bilgilendirmeyi düşünüyorum” dedi.

                İlçede aynı katogoride esnaflık yapan  ve birden fazla olan esnaflarımızın mal alımlarında birlikteliği sağlayarak büyük gelir elde edeceğimize inanıyoruz” diyen Adem Güneş; “Örnek verirsek, ilçede 10 adet mobilya imalat dükkanı var. Her biri ayrı ayrı olarak yılda 200 tabaka sunta işliyor ve bireysel olarak gidip kendileri temin ediyorlar. Oysa birliktelik sağlayabilsek, 200 sunta yerine 2000 sunta alarak daha ucuz ve karlı bir alışveriş yapıp esnafımızı da korumuş olacağız” dedi.

 
 
 
ÇOK OKUNANLAR  
 
 
SİTE ANKET  
 
İLANLAR  
 
 
REKLAM ALANI  
 
 
HAVA TAHMİN  
YOZGAT İLİ HAVA DURUMU
YOZGATYOZGAT
 
LİNKLER  
 
 
SİTE SAYAÇ  
 
Bu gün sitemizi : 154 kişi ziyaret etti
Dün sitemizi : 439 kişi ziyaret etti
Toplamda sitemizi : 380549 kişi ziyaret etti
İp Numaranız : 54.227.76.180
Sitemizde toplam kez gezinti yaptınız
   
 
 

ÇAYIRALAN HABER
Çayıralan Haber Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım : ayhan-v@hotmail.com