Tr
  .
  Foto Galeri Video Galeri Künye Gizlilik İletişim
  GÜNCEL EKONOMİ EĞİTİM SAĞLIK SİYASET SPOR İLANLAR HABER ARŞİV
  Alış : 5,3429 Satış : 5,3526 Alış : 4,8698 Satış : 4,9021 Alış : 3,0963 Satış : 3,1368
  GÜNCEL / Çayıralan; İşletme Müdürlüğüne Tekrar Kavuştu
   
 
13.02.2018 tarihinde eklendi
629 defa okundu
Çayıralan; İşletme Müdürlüğüne Tekrar Kavuştu

                Orman Bakanlığınan 2011 yılında Teşkilat  yapılanması sebebiyle Kayseri Orman Bölge Müdürlüğü kurulmuş, akabinde de Yozgat İl Müdürlüğü oluşturulmuş ve ilçemizde hizmet veren ilçe işletme müdürlüğümüzde kapanarak Yozgat’a bağlanarak şeflik statüsüne düşmüştü. Aradan geçen zaman içerisinde Orman İşletme Şefliğimiz yeniden müdürlük vasfını kazanmıştır.

                Konuyla ilgili açıklama yapan Ak Parti Çayıralan İlçe Başkanı Arif Akpınar; Şeflik statüsüne düşen işletmenin tekrar müdürlük statüsüne taşınması için topyekün mücadele ettiklerini söyleyerek açıklamasına şöyle devam etti: “Hem siyasi hem de halkımızın desteği ile yaptığımız girişimlerimiz sonuç vererek tekrar hakkımız olan müdürlüğümüzü kazandık” dedi.

                Geçen süre içerisinde Orman İşletme ile ilgili boş durmadıklarının altını çizen başkan Akpınar; İlçeye mevcut şefliklerin üzerine ek olarak 3 şeflik daha kazandırdıkların,ı bunların; Aağaçlandırma

 Şefliği, Toprak Muhafaza Şefliği ve Enval Depo Şefliği olarak ta hizmete katıldığını söyledi.

                 Akpınar; “Orman köylülerimiz için projeler geliştirerek güneş enerjisi  ve hayvan desteklerinden yararlanmalarını sağladık. Bu gibi çalışmalarımız 2018 yılı içersinde katlanarak çoğalacaktır” diyerek açıklamasına şöyle devam ett:  “Böylelikle şeflik statüsünden çıkarak müdürlük statüsünü kazanan  kurum, daha etkin ve yetkin hizmet verecek. Yozgat'a 110 km uzaklıkta olan orman idaresi yerinde yönetim ile ilçemiz ormancılığına daha iyi hizmet verecektir. Saygıdeğer vatandaşlarımız buradan şunu da belirtmek istiyorum Orman İşletme Müdürlüğümüzü tekrar kazanabilmek adına çok mücadele ettik. Sonuçta da başarılı olduk. Bir iş yerini kapatmak kolay, ama açmak çok zor. Bizde istemezdik kapanmasını ama her şeyi bulunduğu durum ve ortamına göre değerlendirmek gerekiyor.  O zaman Bakanlığımız böyle bir tasavvurda bulunmuştu şimdi ise geri hakkımızı teslim etti. Bu durumdan bazı kesimler çok rahatsız olmalı hatta; “keşke açılmasında  bunu siyasi rant olarak kullanalım” diye dua ediyorlardı. Ne yazık ki yine yanıldılar.Şimdi bu olayı basitleştirmek adına da sosyal medya üzerinden haksız eleştiriler yapıyorlar. Ama şunu belirtmek istiyorum ne yazarsanız yazın hiç umurumuz da değil, bizim işimiz Çayıralan ve Çayıralanlı 'ya hizmet olacaktır. Kim Hizmet ederse de görüşüne bakılmaksızın başımızın tacı olacaktır. Biz kin nefret ve haset içinde olmadık olmayacağız. Size tavsiyem bize husumet duyacağınıza yaptığımız hizmetlerin keyfini çıkartalım” dedi.

                “Bu hakkımızı biz hep birlikte kazandık……Şunu unutmayalım ki bir- değil biz olunca güçlü oluruz” diyen başkan Akpınar; “Orman İşletme Müdürlüğümüzün statüsünün değişmesinde  yardımcı olan hiçbir şekilde bizleri yalnız bırakmayan ve her yerde  bunu dile getiren  başta tüm halkımıza,

Bu noktada bizleri yalnız bırakmayan  Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a , Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım’a, Başbakan  Yardımcımız Bekir Bozdağ'a, Orman Bakanımız Veysel Eroğlu'na, Milletvekillerimize, Orman Genel Müdürümüze, Orman Bölge Müdürümüze, Belediye Başkanım Yasin Şahiner’e ve il müdürümüze  ve bu dava uğruna mücadele eden bizden önceki ilçe başkanlarıma il genel ve belediye meclis üyelerime tüm teşkilatıma  teşekkür ediyorum. İlçemiz için hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

                Çayıralan Belediye Başkanı Yasin Şahiner ise; “İşletme Müdürlüğümüz 2011 yılında kapanmıştı. Müdürlüğün yeniden açılması için tüm partililerimizle birlikte mücadele verdik. Sayın Bakanımız Bekir Bozdağ ve milletvekillerimizinde bizlere sahip çıkmasıyla beraber müdürlüğümüz tekrar açılmıştır. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

                Konuklar Belediye Başkanı Muammer Çetin, İl Genel Meclis Üyeleri Bülent Akpınar ve Abdulbaki Karataş ise yaptıkları açıklamada; Orman İşletme Müdürlüğünün Çayıralan ilçesine hayırlı uğurlu olmasını dilediler.

 
 
 
ÇOK OKUNANLAR  
 
 
SİTE ANKET  
 
İLANLAR  
 
 
REKLAM ALANI  
 
 
HAVA TAHMİN  
YOZGAT İLİ HAVA DURUMU
YOZGATYOZGAT
 
LİNKLER  
 
 
SİTE SAYAÇ  
 
Bu gün sitemizi : 167 kişi ziyaret etti
Dün sitemizi : 439 kişi ziyaret etti
Toplamda sitemizi : 380562 kişi ziyaret etti
İp Numaranız : 54.227.76.180
Sitemizde toplam kez gezinti yaptınız
   
 
 

ÇAYIRALAN HABER
Çayıralan Haber Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım : ayhan-v@hotmail.com