Tr
  .
  Foto Galeri Video Galeri Künye Gizlilik İletişim
  GÜNCEL EKONOMİ EĞİTİM SAĞLIK SİYASET SPOR İLANLAR HABER ARŞİV
  Alış : 5,3429 Satış : 5,3526 Alış : 4,8698 Satış : 4,9021 Alış : 3,0963 Satış : 3,1368
  GÜNCEL / OKUMA YAZMA BİLMEYEN KALMASIN
   
 
13.02.2018 tarihinde eklendi
569 defa okundu
OKUMA YAZMA BİLMEYEN KALMASIN

     Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve  Eşi Emine Erdoğan'ın Himayelerinde Türkiye genelinde başlatılan “Okuryazarlık Seferserliği” ne Çayıralan’da katıldı. 

      Seferberlik kampanyası kapsamında Çayıralan merkez, kasaba ve köylerinde okuma yazma bilmeyen vatandaşların 1.Kademe Yetişkinler  Okuma Yazma kurslarına katılmaları sağlanarak okur yazar hale getirilmesi ve ilkokul düzeyinde öğrenim görmeleri sağlanarak, 2.Kademe Okuma Yazma kurslarına yönlendirilmeleri  hedefleniyor.

      Konuyla ilgili olarak gazetemizi aydınlatan Çayıralan Halk Eğitim Merkezi Müdürü Veyis Altuntaş; Okuma Yazma Seferberliği kapsamında Çayıralan Halk Eğitimi Merkezi  Müdürlüğü olarak hemen gerekli girişimlerin yapıldığını, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü aracılığıyla İlçe Kaymakamı Fatih Eroğlu ile görüşülerek  Okur Yazarlık seferberliği ile ilgili  ayrıca ilçemiz merkez, kasaba ve köylerinde yaşayan  okuma yazma bilmeyen vatandaşların tespiti ile ilgili yapılacak alan taramaları için kurul  ve komisyonlar kurularak gerekli olurlar alınıp çalışmalara başlanıldığını kaydetti.

     “Bu seferberlik kapsamında  neler yapılacağı planlandı” diyen Altuntaş; İlçemiz merkez, kasaba ve köylerinde bulunan ilk ve orta dereceli okullara, yapılacak alan taramaları anlatan kampanya hakkında bilgi veren  duyuru ve ilanların  yapıştırıldığını söyledi.

    Çayıralan  Belediyesine  ve İlçe Müftülüğü panolarına kurslarla ilgili görselleri ihtiva eden ve halka duyurulması için duyuru yazılarının yazıldığını aktaran Çayıralan Halk Eğitim Müdürü Veyis Altuntaş; İlçe merkezinde bulunan mahalle muhtarları ile bir toplantı düzenledik. Muhtarlara bu kampanyanın acilen halkımıza duyurulması ve alan taraması yapılması için gerekli açıklamaları yaptım” dedi.

                Halk Eğitimi merkezi Müdürlüğü olarak, ilçe merkezine büyük bir afiş asarak kampanyayı vatandaşımıza duyurmaya çalıştıklarını söyleyen Altuntaş,

 Bu kampanyanın asıl amacının ülke genelinde okuma yazma bilmeyen vatandaş kalmayana kadar devam edilmesi olduğunu aktardı.

      Açılması planlanan okuma yazma kurslarına kimlerin katılması gerektiğini, nasıl ve nereye müracaat edilmesi ile İlgili açıklamada bulunan  Halk Eğitimi Merkezi  Müdürü Veyis Altuntaş; “İlçemiz okuma yazma ve eğitim düzeyinde Türkiye ortalaması üzerindedir. Ancak; öncelikle  zorunlu öğrenim çağı dışına çıkmış, hiçbir eğitim almamış yada ilkokula başlamış ancak çeşitli nedenlerle okula devam edemeyen ve elinde okur yazar belgesi olmayan  vatandaşlar okuma yazma kurslarına katılacaktır” dedi.

                05 -19 Şubat 2018 tarihleri arasında İlçe Merkezinde yaşayan vatandaşların Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğüne Kasaba ve Köylerde yaşayan vatandaşlarında muhtarlara  Adını Soyadını T.C. Kimlik Numarasını, Doğum Yerini ve İletişim adreslerini yazdırarak okuma yazma kurslarına müracaat edebileceklerini söyleyen Altuntaş; 1.Kademe kurslarını başarı ile tamamlayan kursiyerlere  düzenlenecek törenle Okur Yazarlık Belgesi verileceğini bildirken “Bu seferberlik kapsamında açılan kurslar sonucunda  İlçemizde Okuma yazma oranı %100 olarak hedeflenmektedir. Ayrıca tüm vatandaşlarımızın eğitim düzeyi yükselecektir” dedi.

 
 
 
ÇOK OKUNANLAR  
 
 
SİTE ANKET  
 
İLANLAR  
 
 
REKLAM ALANI  
 
 
HAVA TAHMİN  
YOZGAT İLİ HAVA DURUMU
YOZGATYOZGAT
 
LİNKLER  
 
 
SİTE SAYAÇ  
 
Bu gün sitemizi : 161 kişi ziyaret etti
Dün sitemizi : 439 kişi ziyaret etti
Toplamda sitemizi : 380556 kişi ziyaret etti
İp Numaranız : 54.227.76.180
Sitemizde toplam kez gezinti yaptınız
   
 
 

ÇAYIRALAN HABER
Çayıralan Haber Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım : ayhan-v@hotmail.com