Tr
  .
  Foto Galeri Video Galeri Künye Gizlilik İletişim
  GÜNCEL EKONOMİ EĞİTİM SAĞLIK SİYASET SPOR İLANLAR HABER ARŞİV
  Alış : 5,4700 Satış : 5,4799 Alış : 4,8918 Satış : 4,9242 Alış : 3,1560 Satış : 3,1973
  GÜNCEL / Halk günü toplantılarının bu haftaki adresi Curali köyüydü
   
 
04.03.2018 tarihinde eklendi
695 defa okundu
Halk günü toplantılarının bu haftaki adresi Curali köyüydü

            Halk günü toplantıları kapsamında İlçe Kaymakamı Fatih Eroğlu, beraberindeki heyetle Curali Köyü’nü ziyaret etti.

            Köy kahvesinde geniş katılımla yapılan halk günü toplantısında Kaymakam Eroğlu Köyün genel durumu hakkında bilgiler aldıktan sonra Yetkili kurum müdürleri tarafından köyde yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

            Toplantıda İl Özel İdaresi tarafından Curali Köyü’nde yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren İl Genel Meclis Üyesi Abdulbaki Karataş, 2014 yılından bu yana tüm çalışmaları katılımcılara anlattı. Belediyelik döneminde İller Bankası aracılığı ile % 50 hibe programında kanalizasyon projesinin başladığını ancak müteahit firmanın iflaz etmesi sonucu işin %30’u  bitmeden yarım kaldığını ve köye dönüştükten sonra tekrar ihale edildiğinin altını çizen İl Genel Meclis Üyesi Abdulbaki Karataş; “ikinci ihaleden sonra da proje dışında kalan bazı evler olmak üzere yine eksiklikler vardı. Geçtiğimiz yıl kapanan beldeler için ayrılan ödenek ile hem Evciler’de hem de Curali Köyü’nde eksik kalan ve kanalizasyonu olmayan evlerin hatları döşenmiştir. Ayrıca köyümüze 1000 kişilik foseptik çukuruda yapılarak kanalizasyon bağlantısı yapılmıştır” dedi.

            2014 yılından bu yana köyde 7500 M² kilitli parketaş döşemesi işinin yapıldığını dile getiren Karataş, köyün girişinde yer alan 1.5 km’lik yolun asfaltının atıldığını, tüm köylerde olduğu gibi çöp toplama faaliyetinin devam ettiğini söyledi.

            Asayiş konusunda söz alan ilçe Jandarma Bölük Komutanı Jan. Kıdm. Bçvş. Savaş Serbes ise baharın yaklaşması ile mantar zehirlenmeleri konusunda vatandaşları uyardı.

            Köyde hayvan varlığı ve ekilebilir alan konusunda açıklamada bulunan İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Hayrullah Özdemir ise 300 Koyun projesi kapsamında vatandaşlara bilgi aktardı.

            Eğitim konusunda söz alan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bozdağ, öğrencilerin taşımalı olarak köyden ilçeye taşındığını ve eğitimlerine ilçede devam ettiklerini aktardı.

            Çayıralan Müftü vekili ve Çandır Müftüsü Mehmet Özcan ise köyde bulunan camilerin durumu hakkında Kaymakam Eroğlu’na bilgi aktardı. 

            Curali Köyü’nün artık orman envalinden faydalanabileceğini bildiren Çayıralan Orman İşletme Şefi Mustafa Özkasap ise belediyelik olduğu için ormandan yakacak olarak faydalanamayan Curali köyü 2018 itibariyle yakacak konusunda teminini ormandan yapabileceğini söyledi. Kaymakam Eroğlu ise “odun temini konusunda gerek ster olarak düşük maliyette satın alınabileceği gibi, karar vermeniz halinde kendi odununuzu Ormancılarımızın gözetiminde kendiniz de temin edebilirsiniz” dedi.

            Kadastro Teknisyeni Faruk Bulut tarafından kaçak yapılarla ilgili uyarı gelirken, mera arazilerinin korunması gerekliliği hakkında bilgiler aktardı. Bulut; “Beldelerde ve ilçelerde Belediye Başkanları, köylerde ise muhtarlar mera tecavüzü durumlarında birinci derece sorumludur” dedi.  Toplum Sağlığı Merkezi tarafından köyde 2 haftada bir sağlık hizmetin ve doktor hizmetinin sunulduğunu aktarıldı.

            Köylülerin talep ve isteklerini dinleyen Kaymakam Eroğlu, bildirilen tüm eksikleri tespit ederek ilgili kurum tarafından takip edilmesi için talimat verdi. Çöp toplanmasıyla ilgili olarak köylülere ricada bulunan Kaymakam Eroğlu, “Çöp konteynerlerine taş veya sert cisim atmayın. Çöp toplama aracı çöpü sıkıştırdığında içindeki dişlilere zarar veriyor ve elimizde tek araç olduğu için haftalarca tamirat yapılması çöp toplama hizmetinin aksamasına neden oluyor” diyerek vatandaşları uyardı.

            Toplantı sonrasında camileri ziyaret ederek incelemelerde bulunan Kaymakam Eroğlu, Sosyal Yardımlaşma Müdürü Zeynep İnan’la  birlikte yaşlı ve bakıma muhtaç bir bayanın evini ziyaret ederek bir süre sohbet edip, taleplerini dinledi.

 

 
 
 
ÇOK OKUNANLAR  
 
 
SİTE ANKET  
 
İLANLAR  
 
 
REKLAM ALANI  
 
 
HAVA TAHMİN  
YOZGAT İLİ HAVA DURUMU
YOZGATYOZGAT
 
LİNKLER  
 
 
SİTE SAYAÇ  
 
Bu gün sitemizi : 438 kişi ziyaret etti
Dün sitemizi : 485 kişi ziyaret etti
Toplamda sitemizi : 403288 kişi ziyaret etti
İp Numaranız : 34.236.145.124
Sitemizde toplam kez gezinti yaptınız
   
 
 

ÇAYIRALAN HABER
Çayıralan Haber Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım : ayhan-v@hotmail.com