Tr
  .
  Foto Galeri Video Galeri Künye Gizlilik İletişim
  GÜNCEL EKONOMİ EĞİTİM SAĞLIK SİYASET SPOR İLANLAR HABER ARŞİV
           
  GÜNCEL / 15 TEMMUZ, MİLLETİMİZİN DESTAN YAZDIĞI GÜNDÜR
   
 
19.07.2020 tarihinde eklendi
223 defa okundu
15 TEMMUZ, MİLLETİMİZİN DESTAN YAZDIĞI GÜNDÜR

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Etkinlikleri Kapsamında Binlerce Çayıralanlı Pazar Alanında Buluştu

                Dış odaklı FETO'cü hainler tarafından tertiplenen ülkeyi işgal girişiminin bertaraf edilmesinin dördüncü yıl dönümünde binlerce Çayıralan'lı Pazar yerinde buluştu. Gün boyunca devam eden etkinlikler çerçevesinde Çayıralan Kaymakam'ı Bekir Özen ve İlçe protokolü tarafından 15 Temmuz Çarşamba günü saat 12:00'de 15 Temmuz Şehidimiz Ali Mehmet Vurel'in İnönü Köyündeki mezarı ziyaret edildi.

                Kabri başında dua edildikten sonra akabinde şehidin ailesine ziyaret gerçekleştirildi. Yapılan ziyaretin ardından ikindi namazına müteakip Çayıralan Nur Camisinde bütün Şehitlerimiz için Mevlid-i Şerif okundu.

                15 Temmuz Demokrasi ve Milli birlik günü İlçemizde gün boyu coşkuyla kutlandı. Pazar alanında devam eden etkinlikler 20:00'da bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlarken, İmam Hatip İhsan Sevgi Kur'an-ı Kerim tilaveti ile devam etti.

                15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik günü dolayısıyla açılış konuşması yapan Çayıralan İlçe Kaymakamı Bekir Özen “Tarihimizde hiçbir zaman karşılaşmadığımız şekilde Cumhuriyetimize, İstiklalimize, istikbalimize ve milletimizin iradesine yönelik hain terör örgütü mensuplarınca gerçekleştirilen darbe ve ihanet teşebbüsüne karşı bütün mazlum milletlere örnek olacak şekilde dil, din, ırk, mezhep ve parti ayrımı gözetmeden tek vücut ve tek yürek olarak karşı çıktık. Vatan ve millet uğrunda gözünü kırpmadan canını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, Şehit ailelerine sabır ve metanet diliyorum” dedi.

                Özen "15 Temmuz 2016 yılında dört yıl önce 15 Temmuz gecesi Ülkemiz tarihin en karanlık, en acı günlerini yaşadı. Bir taraftan da 251 vatandaşımızı bir gecede kaybetmenin hüznünü tekrar yaşarken diğer taraftan da dünyada eşine rastlanmayan bir direnişe imza atmanın onurunu yaşıyoruz. Tarihimiz boyunca kazandığımız her zaferin ardında azim, cesaret ve kararlılık vardır. 15 Temmuz zaferi tanklara ve uçaklara meydan okuyan şehit ve gazilerimizin onurudur. Bu zafer bu topraklarda Çanakkale ruhunun hala taze olduğunu göstermiştir. Fetönün yaptıkları karşısında milletimiz, canından daha çok sevdiği çocuklarından vazgeçmiş ama vatanına el sürdürmemiştir. 15 Temmuz tüm Türkiye'nin ve milletimizin zaferidir. 15 Temmuz süreciyle Türkiye yeniden yapılanacak ya parçalanacak yada dağılacaktı. 15 Temmuzda yaşadığımız hadiseleri sürekli gündeme getirmesek de bu yaşadıklarımızı asla unutmayacağız. 15 Temmuz tarihi bir kayıttır unutmayacak ve unutturmayacağız” Dedi.

                Açılış konuşmasının yapılmasının ardından 15 Temmuz şehidimiz Ali Mehmet Vurel'in belgeseli izlendi. Duygu dolu anların yaşandığı belgesel sonrası 15 Temmuz konulu oratoryo gösterisi yer aldı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bozdağ'ında katılımcılar arasından eşlik ettiği oratoryo gösterisi katılımcılardan büyük alkış alırken, gece 15 Temmuz Demokrasi zaferi ve Şehitleri anma günü görselleriyle devam etti.

                Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 15 Temmuz konulu konuşmasının canlı olarak dinlenmesinin ardından, program 15 Temmuz konulu şiirler, türküler ve ilahilerin okunması ile devam etti. Çayıralan İlçe Müftüsü Şaban Çakır Kur'an-ı Kerim tilaveti yaptıktan sonra şehitlerimiz için okunan hatimlerin duasını yaptı.

                Etkinliklerle dolu dolu gecen gece, saat 00:13'te tüm camilerden Sala'ların okunmasıyla sona erdi.

DEMOKRASİ NÖBETİ TUTULDU

                Demokrasi ve Milli birlik günü dolayısıyla Pazar alanında Demokrasi nöbeti tutuldu. Demokrasi nöbetinde vatandaşlar havanın soğumasına rağmen 15 Temmuz gecesi Pazar alanını boş bırakmadı. 16 Temmuz sabahı Sala’ların okunmasıyla Demokrasi nöbeti sona erdi. Saban Namazının kılınmasının ardından vatandaşlara sıcak çorba ikramı yapıldı.

                Programa Çayıralan İlçe Kaymakamı Bekir Özen, Belediye Başkan Vekili Güngör Öztürk, Cumhuriyet Savcısı, İlçe Jandarma Komutanı, İlçe Emniyet Amir Vekili, Ak Parti İlçe Başkanı Şahin Şahiner, Konuklar Kasabası Belediye Başkanı Muammer Çetin, Ak Parti İl Genel Meclis Üyesi Abdulbaki Karataş, Daire Amirleri, Şehid Ali Mehmet Vurlen’in ailesi  ve çok sayıda vatandaş katıldı.   

 
 
 
ÇOK OKUNANLAR  
 
 
SİTE ANKET  
 
İLANLAR  
 
 
REKLAM ALANI  
 
 
HAVA TAHMİN  
YOZGAT İLİ HAVA DURUMU
YOZGATYOZGAT
 
LİNKLER  
 
 
SİTE SAYAÇ  
 
Bu gün sitemizi : 58 kişi ziyaret etti
Dün sitemizi : 173 kişi ziyaret etti
Toplamda sitemizi : 629215 kişi ziyaret etti
İp Numaranız : 3.235.101.50
Sitemizde toplam kez gezinti yaptınız
   
 
 

ÇAYIRALAN HABER
Çayıralan Haber Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım : ayhan-v@hotmail.com