Tr
  .
  Foto Galeri Video Galeri Künye Gizlilik İletişim
  GÜNCEL EKONOMİ EĞİTİM SAĞLIK SİYASET SPOR İLANLAR HABER ARŞİV
           
  GÜNCEL / LİSELERE GEÇİS SINAVI (LGS) SONUÇLARI AÇIKLANDI
   
 
19.07.2020 tarihinde eklendi
249 defa okundu
LİSELERE GEÇİS SINAVI (LGS) SONUÇLARI AÇIKLANDI

20 Haziran 2020, Cumartesi Günü Yapılan Liselere Geçiş Sınavı (LGS) Sonuçları Açıklandı. Sınav Sonrası Tercih Yapacak Öğrencilere, Çayıralan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bozdağ Önemli Mesajlar Verdi.

                İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bozdağ Liselere Geçiş Sınavının açıklanması nedeniyle gazetemize açıklamalarda bulundu.

                 Mehmet Bozdağ “İlçemizde Liselere Giriş Sınavına Şehit Yarbay Yusuf Turgut Ortaokulundan 60, İmam Hatip Ortaokulundan 26, Konuklar Ortaokulundan 15, Yukarı Yahyasaray Ortaokulundan 11 öğrenci olmak üzere toplamda 112 öğrencimiz sınava girdi.

   Milli Eğitim Bakanlığı Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından açıklanan LGS (Liselere Geçiş Sınavı) sonuçlarına göre bir önceki yıl derslerin net ortalamaları bazında İlçemizde geçen seneye göre başarı oranımız artmıştır. 6 derste bir önceki yıla göre ortalama 3 puan bir artış sağlanmıştır. Bu başarı İlçemiz okullarında görev yapan eğitim camiası ile geleceğimizin teminatı sevgili öğrencilerimizin sistemli ve gayretli çalışmalarının sonucu ile olmuştur.

                 İlçemizde LGS şampiyonumuz Şehit Yarbay Yusuf Turgut Ortaokulundan çıkmıştır. Ayrıca İmam Hatip Ortaokulumuz da okul ortalaması bakımından ilçe derecesi yapmıştır. İl ortalamalarını bilmiyoruz ama Öğrencilerimizin göstermiş olduğu başarıyla il derecesi yaptığını peşinen söyleyebilirim. İlçemizde de geriye doğru baktığımızda son 5 yılın en iyi derecelerini görmekteyiz. Öğrencilerimiz göstermiş olduğu başarılarla Türkiye geneli nitelikli okullara girmeye hak kazanmıştır.

                Bu başarıda emeği geçen başta idarecilerimize, öğretmenlerimize, velilerimize ve tüm paydaşlarımıza İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü adına çok teşekkür ediyorum.” dedi.

                İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bozdağ yapılabilecek tercihler konusunda “Sınava giren diğer öğrencilerimizin de nitelikli okulları kazanabilecek bir başarı göstermelerine rağmen arzu ediyoruz ki İlçemizde bulunan Liselerimizin de nitelikli okullar ile hem akademik hem sosyal donanım alanlarıyla yarışabilecek seviyede olduğunu hatırlatarak mutlaka İlçemizdeki Liselerden kendi istidatlarına uygun olanları seçmelerini yürekten istediğini ifade etti.

                Bozdağ “Milli Eğitim Bakanlığımızın 2023 Eğitim Vizyonu çerçevesinde yüksek bir motivasyonla toplumun her katmanını yakından ilgilendiren eğitimdeki yeni vizyonla öğrencilerimize kendi yetenekleri doğrultusunda becerilerle donatılması ve geleceğe daha mutlu ve umutlu bakabilecekleri bir anlayış kazandırılması amaçlanmaktadır. Buradan hareketle temel hedefimiz, milli ve manevi değerlere sahip çıkan, Ülkemizi her alanda kalkındıracak genç nesiller yetiştirmektir. Bu kapsamda elde ettiğimiz başarıyı İlimizin fedakar eğitim camiası ile birlikte her geçen yıl artırılması hedeflenmiştir.

                Bu ifadeler ışığında bizlerden desteklerini esirgemeyen Kaymakamımız Sayın Bekir Özen'e,  İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yusuf Yazıcı'ya, Şube Müdürlerimiz Canan Daşdelen ile İlker Akdoğan'a ve Okullarımızın Müdürlerine, Müdür Yardımcılarına, eğitim öğretim yılı boyunca büyük bir fedakarlıkla çalışan öğretmenlerimiz ve okul personellerine, özverili çalışan İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlerine ve Müdürlüğümüzde görev yapan çalışma arkadaşlarımıza, başarının asıl mimarı sevgili öğrencilerimize ve kıymetli velilerimize bu başarıdan dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

                Çünkü hiçbir başarı tesadüfi değildir; emek vardır ve başarı muhakkak ter kokar” dedi.

                Bozdağ, Son olarak başarının ekip işi olduğunu EKİP OLMADAN BAŞARI OLMAZ diyerek Eğitim camiamızın tüm ekibine can-ı gönülden teşekkür ediyorum dedi.

                Çayıralan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bozdağ gazetemize de eğitim öğretime göstermiş olduğu ilgi ve desteğinden dolayı ayrıca teşekkür etti.

 
 
 
ÇOK OKUNANLAR  
 
 
SİTE ANKET  
 
İLANLAR  
 
 
REKLAM ALANI  
 
 
HAVA TAHMİN  
YOZGAT İLİ HAVA DURUMU
YOZGATYOZGAT
 
LİNKLER  
 
 
SİTE SAYAÇ  
 
Bu gün sitemizi : 54 kişi ziyaret etti
Dün sitemizi : 173 kişi ziyaret etti
Toplamda sitemizi : 629211 kişi ziyaret etti
İp Numaranız : 3.235.101.50
Sitemizde toplam kez gezinti yaptınız
   
 
 

ÇAYIRALAN HABER
Çayıralan Haber Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım : ayhan-v@hotmail.com