Tr
  .
  Foto Galeri Video Galeri Künye Gizlilik İletişim
  GÜNCEL EKONOMİ EĞİTİM SAĞLIK SİYASET SPOR İLANLAR HABER ARŞİV
           
  GÜNCEL / 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı İlçemizde Coşkuyla Kutlandı
   
 
4.11.2013 tarihinde eklendi
16280 defa okundu
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı İlçemizde Coşkuyla Kutlandı

Cumhuriyetin 90. Yıldönümü 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ilçemizde coşkuyla kutlandı.

28 Ekim 2013 günü saat 13:00’de Atatürk büstüne kaymakamlık, garnizon komutanlığı ve belediye başkanlığı çelenginin sunulmasıyla başlayan bayram programına ilgi oldukça yüksek oldu.

                28 Ekim 2013 günü saat 17:00’de Çayıralan Kaymakamlığı ve Çayıralan Belediyesi  tarafından organize edilen  fener alayına çok sayıda vatandaş eşlik etti. Fener alayında Kaymakam Adem Başoğlu, Garnizon Komutanı İsa Kırıkçı, Belediye Başkanı Çakmak Çetin, siyasi parti temsilcileri ve daire amirleri ön safta yer alırken, halkın büyük bir katılımıyla öğretmenevi önünden başlanarak şehir içinde Cumhuriyet yürüyüşü gerçekleştirildi. Yürüyüş sonrasında pazar yerinde Çayıralan Belediyesinin organize ettiği havai fişek gösterisi sergilendi.

                Havai fişek gösterilerin ardından yine Çayıralan Belediyesince organize edilen çeşitli faaliyet ve gösteriler ile yerel sanatçıların konserleriyle halk, Çayıralan Kültür Merkezi’nde doyasıya eğlendi.

                29 Ekim 2013 Salı günü saat 09:30’da İlçe Kaymakamı Adem Başoğlu’nun tebriklerinin kabulünün ardından tören alanına geçildi. İlçe Kaymakamı Adem Başoğlu, Garnizon Komutanı İsa Kırıkçı ve Belediye Başkanı Çakmak Çetin tarafından öğrencilerin ve halkın bayramı kutlandı.

                Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Kaymakam Başoğlu yaptı. Başoğlu katılımcıları selamladıktan sonra konuşmasında; “ Bu gün buraya Cumhuriyetimizin 90. Yıldönümünü engin bir heyecan ve sonsuz bir coşku ile kutlamak için toplanmış bulunmaktayız” diyerek “bayramınızı en içten dileklerimle kutlayarak sözlerime başlamak istiyorum” dedi.

                “Türkiye için sadece bir yönetim şekli değil, aynı zamanda tarihimiz için en kapsamlı çağdaşlaşma hamlesi olan Cumhuriyet, getirdiği modern açılımlarla Türk insanının ufkunu genişletmiş, ekonomik, sosyal ve siyasal hayatımız görülmemiş bir dinamizm kazanmıştır” dedi ve konuşmasına şöyle devam etti: “Cumhuriyetimizin temel hedefi, görevlerini yerine getiren, haklarını kullanabilen, özgüveni gelişmiş, üretken bireyleri topluma kazandırmak olmuştur.

                Cumhuriyeti ayakta tutan yegâne kuvvet; milletin kendisidir. Türk milleti, Cumhuriyeti benimsemiş ve bütün değerlerine sımsıkı sarılmıştır.

                Devlet halkın devletidir, üstün irade ve her türlü yönetim yetkisinin kaynağı millet iradesidir. Büyük Atatürk’ün ortaya koyduğu “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” ilkesi, devletin ve rejimin temelini oluşturmaktadır. Bütün bunların teminatı; Cumhuriyettir.

                Cumhuriyetin verdiği güç sayesinde Türkiye Cumhuriyeti; uluslararası camiada önemli bir yere sahip olmuş, bölgesindeki gelişmelerde aktif rol oynamış, “yurtta  ve dünyada barış” düsturuyla iç ve dış tehditleri bertaraf etmesini bilmiştir. İleri medeniyet yolunda hızlı ve kararlı adımlarla ilerleyen ülkemiz, dünyanın sayılı ülkelerinden biri olmaya namzettir.

                Ülkemizin, üzerinde bulunduğu coğrafya itibarı ile politik, stratejik ve ekonomik bir cazibeye sahiptir. Bu nedenledir ki; binlerce yıldır bu topraklarda aynı bayrak altında yaşayan insanlar üzerinde hep plan üstüne plan yapılmış, oyun içinde oyun oynanmıştır. Ancak, tek yürek olmuş milletimiz sayesinde bu oyunlar boşa çıkarılmıştır. Bundan sonra yapılacak planlar da bozulmaya mahkûmdur.

                Sevgili öğrenciler, sevgili gençler,

                Atatürk ilke ve inkılaplarının korunması, Cumhuriyetin tüm değerleriyle sonsuza değin yaşatılması hepimizin ortak sorumluluğudur. Bunun teminatı ise, vatanına ve milletine bağlı, gerektiğinde kutsal saydığı değerler uğruna canını seve seve feda etmekten çekinmeyen halkımızın birlik ve beraberliğidir. Aynı zamanda Atatürk ilkeleri ışığında çağdaş bilgilerle donatılmış, vicdanı hür, irfanı hür olarak yetişen Türk Gençliğidir.

                Türkiye Cumhuriyeti, çağdaş dünya ile uyum içinde, şanlı tarihini, geleneklerini, kültürünü, inanç ve değerlerini muhafaza ederek sonsuza kadar yaşayacaktır.

                Sözlerime son verirken Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve kutsal değerlerimiz uğruna canlarını feda eden tüm şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, hepinizi saygıyla selamlıyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

                Kaymakam Başoğlu’nun konuşmasının ardından okulların düzenlemiş olduğu gösteriler ve öğrencilerin okumuş olduğu şiirler vatandaşın beğenisini topladı.

                Çayıralan Anadolu Lisesi öğrencisi Ayşe Akpınar’ın söylemiş olduğu türkülerin ardından, Liseler Arası Cumhuriyet Koşusu, İlkokul öğrencileri arası “Cumhuriyet” konulu resim yarışmasında ve ortaokul öğrenciler arası resim yarışmalarında dereceye giren öğrencilere Kaymakam Adem Başoğlu, Garnizon Komutanı İsa Kırıkçı ve Belediye Başkanı Çakmak Çetin tarafından ödülleri verildi.

                Çok Programlı Lisesi bandosu eşliğinde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı tören geçişinde şanlı Türk Bayrağı’nı vatandaş ve protokol ayakta selamladı. 

 
HALK OYUNLARI
ÖDÜL TÖRENİ
 
 
ÇOK OKUNANLAR  
 
 
SİTE ANKET  
 
İLANLAR  
 
 
REKLAM ALANI  
 
 
HAVA TAHMİN  
YOZGAT İLİ HAVA DURUMU
YOZGATYOZGAT
 
LİNKLER  
 
 
SİTE SAYAÇ  
 
Bu gün sitemizi : 24 kişi ziyaret etti
Dün sitemizi : 173 kişi ziyaret etti
Toplamda sitemizi : 629181 kişi ziyaret etti
İp Numaranız : 3.235.101.50
Sitemizde toplam kez gezinti yaptınız
   
 
 

ÇAYIRALAN HABER
Çayıralan Haber Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım : ayhan-v@hotmail.com