Tr
  .
  Foto Galeri Video Galeri Künye Gizlilik İletişim
  GÜNCEL EKONOMİ EĞİTİM SAĞLIK SİYASET SPOR İLANLAR HABER ARŞİV
           
  GÜNCEL / Kesinlikle Cezalandırılacaklar
   
 
13.09.2020 tarihinde eklendi
103 defa okundu
Kesinlikle Cezalandırılacaklar

Yozgat’ta yerel gazeteleri ziyaret eden Vali Polat, pandemi süreci ile ilgili değerlendirmelerde bulundu

Yozgat Valisi Ziya Polat, Türkiye genelinde korona virüs vaka artışı yaşandığını belirterek, Yozgat'ın da ağır hasta vakalarında ilk beş şehir içerisinde bulunduğunu söyledi.

Yozgat Valisi Ziya Polat, Yozgat genelinde yerel gazeteleri  ziyaret ederek pandemi sürecine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. İlde görev yapan tüm gazeteleri ziyaret ederek gazetecilerle  sohbet eden Vali Polat, bugüne kadar uyarı ve bilgilendirme yaptıklarını artık ceza uygulamasına geçeceklerini söyledi.

CEZALAR KESİLECEK

Normalleşme süreci ile birlikte rehavete kapılan, salgını ciddiye almayarak tedbirlere uymayanlara bu güne kadar yapılan uyarıların yerine artık para cezası kesilecek. Dünyayı ve Türkiye'yi etkisi altına alan milyonlarca insana bulaşan ve binlerce insanın hayatını kaybetmesine neden olan korona virüs pandemisinde alınan tedbirlerin sıkı sıkıya uyulması için denetimler devam ediyor.

KARANTİNAYA UYMAYANLAR YURTLARA !

Vali Polat, korona virüsün alınacak basit tedbirlerden daha güçlü olmadığına değinerek, maske, mesafe ve hijyen kurallarıyla salgınla baş edilebileceğini söyledi.

Valisi Polat, karantinada olması gereken ancak karantinayı ihlal edenlerin yurtlara yerleştirileceklerini ve 14 günlük masraflarında karantinadaki vatandaşlardan alınacağını söyledi.

                Vali Polat “Maske takanlar, takmayanlardan çok daha fazla. Vatandaşlar maskeyi taksın. Yarınlara daha güzel bakabilmek için ve virüsten kurtulabilmek için bu maskeleri takmamız şart. Buradan vatandaşlarımızdan özellikle istirham ediyorum. Bu maskeyi çıkartmak, maske takmamak bir ayrıcalık değil. Bir ilin valisi olarak bu maskeyi hep takıyorum. Vatandaşlarımızda buna aynı hassasiyeti ve duyarlılığı gösterirse çok daha sağlıklı bir gelecek bizim olacaktır. İlimizin durumu diğer illere ve geçmişe göre daha iyi. Bu zorlu süreci hep birlikte atlatacağız. Biraz daha duyarlılıkla, itinayla yarınlara bakmak için bu maskeyi takalım” dedi.

MASRAFLARI ALINACAK

Yozgat Valisi Polat, gençlerden maske ve mesafe kurallarına uymalarını istedi.

Vali Polat, karantinada olması gereken ancak ihlal edenlerle ilgili olarak ta açıklama yaparak; “Öncelikle korona virüs pozitif vak'alarına geçmiş olsun diyelim. Kul hakkı diye bir şey var. Bunlar evlerinde oturması gerekirken dışarıya çıkıyorlar. Çoğunlukta değil tabi. Bunlar tek tek olsa dışarıda olduklarını öğreniyoruz. Gereken cezayı yazıyoruz. Ama bu saatten sonra ceza ile yetinmeyip KYK yurtlarına yerleştirip, kaldıkları süre içindeki masraflarını da kendilerinden tahsil edeceğiz. Buradan o vatandaşlara da şunu söylemek istiyorum. Lütfen evlerinden çıkmasınlar evlerinde iyileşsinler. Evlerinde olurlarsa onlara her zaman her türlü ulaşabiliriz. Çok şükür devletimizin gücü ve imkanları var. İhtiyaçlarını karşılayabiliriz. Bu ilin, sevdiklerinin ve diğer insanların hakkına girmesinler. Bilerek başkasına zarar vermek kul hakkına girer lütfen karantina kurallarına riayet etsinler dedi” diye konuştu.

OKULLARDA SIKINTI YOK

Vali Polat, 2020-2021 eğitim öğretim döneminin uzaktan eğitimle başladığını hatırlatarak, 21 Eylül'den itibaren anaokulu ve 1. Sınıflarla yüz yüze eğitime geçileceğini belirtti. Yozgat'ta ki okullarda gerekli tedbirlerin alındığını ifade eden Vali Polat, “Yüz yüze eğitimin başlamasının ardından kontrollerimizi sıklaştıracağız. Çocuklarımızda veya öğretmenlerimizde pozitif vaka çıktığı an okullarımızı kapatacağız” ifadelerini kullandı.

Okulların yüz yüze eğitim hazır olduğunun altını çizen Vali Polat, maske, dezenfektan dağıtımının yapıldığını bildirdi.

Pandemi süreci içerisinde hastanelerde sıkıntı yaşanmadığının altını çizen Vali Polat, sağlık çalışanlarının fedakarca ve yoğun mesai harcadıklarını kaydetti.

 
 
 
ÇOK OKUNANLAR  
 
 
SİTE ANKET  
 
İLANLAR  
 
 
REKLAM ALANI  
 
 
HAVA TAHMİN  
YOZGAT İLİ HAVA DURUMU
YOZGATYOZGAT
 
LİNKLER  
 
 
SİTE SAYAÇ  
 
Bu gün sitemizi : 141 kişi ziyaret etti
Dün sitemizi : 158 kişi ziyaret etti
Toplamda sitemizi : 634583 kişi ziyaret etti
İp Numaranız : 18.215.33.158
Sitemizde toplam kez gezinti yaptınız
   
 
 

ÇAYIRALAN HABER
Çayıralan Haber Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım : ayhan-v@hotmail.com