Tr
  .
  Foto Galeri Video Galeri Künye Gizlilik İletişim
  GÜNCEL EKONOMİ EĞİTİM SAĞLIK SİYASET SPOR İLANLAR HABER ARŞİV
           
  GÜNCEL / Kısa Çalışma Ödeneği 2 Ay Daha Uzatıldı
   
 
13.09.2020 tarihinde eklendi
106 defa okundu
Kısa Çalışma Ödeneği 2 Ay Daha Uzatıldı

                Resmi Gazete yayınlanan Cumhurbaşkanı kararı ile Sosyal Koruma Kalkanı kapsamında 26 Mart 2020 tarihinde başlatılan Kısa Çalışma Ödeneği (KÇÖ), mevcut faydalananlar için 2 ay daha uzatıldı.

                Konu hakkında açıklamalarda bulunan Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Taner Yıldız, bilindiği üzere Covid-19'un olumsuz etkilerinin azaltılması amacıyla açıklanan Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi ile Kısa Çalışma Ödeneği devreye alınmıştı. Bu kapsamda ilimiz genelinde talep eden işverenlerimiz Kısa Çalışma Ödeneğinden yararlandırılarak pandemi döneminin olumsuz etkileri en aza indirilmiştir dedi. Kısa Çalışma Ödeneğinin Sayın Cumhurbaşkanımızın tensipleriyle 2 ay daha uzatıldığını ifade eden Yıldız, Böylece, başladıkları tarih esas alınarak, işverenlerimiz kısa çalışma ödeneğinden 31 Ekim'e kadar yararlanmaya devam edebileceklerdir şeklinde konuştu.

                Yıldız, Uzatmadan yararlanabilmek için işverenlerden yeni bir başvuru alınmayacak olup uzatılan bir aylık süreden sonra başlamak üzere iki ay daha bu haktan yararlanılabileceklerini söyledi. Bununla birlikte, normal faaliyetine başladığı için uzatmadan faydalanmak istemeyen veya daha önce uygulanan çalışılmayan süreleri azaltmak isteyen işverenlerimizin bu durumu İl Müdürlüğümüze bildirmeleri gerektiğini belirtti.

                Ayrıca Normalleşme Desteğini de hatırlatan Yıldız, Kısa çalışma ödeneğine veya nakdi ücret desteğine başvurmuş olan işverenlerimiz, kısa çalışma ödeneğinden veya nakdi ücret desteğinden faydalandırılan sigortalıların, normal çalışma düzenine geçmesi halinde Normalleşme Desteği ile SGK'ya ödeyecekleri primlerden mahsuplaşma yapılacağını ifade etti.

 
 
 
ÇOK OKUNANLAR  
 
 
SİTE ANKET  
 
İLANLAR  
 
 
REKLAM ALANI  
 
 
HAVA TAHMİN  
YOZGAT İLİ HAVA DURUMU
YOZGATYOZGAT
 
LİNKLER  
 
 
SİTE SAYAÇ  
 
Bu gün sitemizi : 139 kişi ziyaret etti
Dün sitemizi : 158 kişi ziyaret etti
Toplamda sitemizi : 634581 kişi ziyaret etti
İp Numaranız : 18.215.33.158
Sitemizde toplam kez gezinti yaptınız
   
 
 

ÇAYIRALAN HABER
Çayıralan Haber Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım : ayhan-v@hotmail.com