Tr
  .
  Foto Galeri Video Galeri Künye Gizlilik İletişim
  GÜNCEL EKONOMİ EĞİTİM SAĞLIK SİYASET SPOR İLANLAR HABER ARŞİV
           
  GÜNCEL / KIRTASİYECİLERİMİZE SAHİP ÇIKALIM
   
 
13.09.2020 tarihinde eklendi
111 defa okundu
KIRTASİYECİLERİMİZE SAHİP ÇIKALIM

Covid-19 sürecinden olumsuz yönde en fazla etkilenen kesimlerin başında kitap ve kırtasiyeci esnafının geldiğini belirten Çayıralan Esnaf  Odası Başkanı Veli Akdoğan, salgının halen bitmediğini belirterek, velilerin yerli kırtasiye esnafımızdan alışveriş yapmalarını istedi.

                Covid-19 sürecinden olumsuz yönde en fazla etkilenen kesimlerin başında kitap ve kırtasiyeci esnafının geldiğini belirten Çayıralan Esnaf Odası Başkanı Veli Akdoğan, salgının halen bitmediğini belirterek, velilerin hem bu sebeple hem de kaliteli ürün alabilmek için yerli kırtasiye esnafımızdan alışveriş yapmalarını istedi.

                ESNAFIMIZA DESTEK VERELİM

                Okulların uzun bir süre kapalı kaldığını ve bundan fazlasıyla etkilenen Kırtasiye esnafı olduğunu belirten Akdoğan, “Okulların ne şekilde eğitim öğretime devam edeceğinin tamamıyla belli olmadığını, 2020-2021 eğitim öğretimin başladığını ancak Çayıralan'da faaliyet gösteren kırtasiye esnafımızın da diğer esnaflarımız gibi vergi, kira, kredi geri ödemeleri var. Bu sebeplerden dolayı sektöre yönelik acil tedbirler alınmazsa kitap ve kırtasiyeciler tükenme noktasına geldi" dedi. Gelir yok, ödemeler günbe gün artıyor. Tüm esnafımızın sorunları ve beklentileri var. Salgın halen sürüyor ve ne zaman bu zor günlerin geçeceğini de kimse tahmin edemiyor" şeklinde konuştu.

 

 BÜYÜK SERMAYESİ YOK

 

                Çayıralan Esnaf Odası Başkanı Veli Akdoğan, "Kitap kırtasiyeci esnafının büyük sermayesi yok. Okul öncesi ve dönemi için stokladığı ürünlerin ödemelerini 5-6 aylık çek ve senetlerle karşılıyorlar. Mart ayında okullarla birlikte işyerlerimiz de kapandı. İşyerlerini açık tutan esnafımızın durumu da ortada. İş yapamıyorlar ve kazanç sağlayamıyorlar. Oysa Eylül Ekim aylarında ödemelerin vadesi geliyor. Bu durumda kamu bankalarının desteklerinden mecburen yararlanan arkadaşlarımız oldu. Onların ötelenmiş kredi geri ödemeleri de esnafımızı zor durumda bırakıyor.

                 YERLİ ESNAF KALİTESİZ KANSOREJEN MADDE İÇEREN ÜRÜN SATMAZ. YERLİ KIRTASİYE ESNAFIMIZ TERCİH EDİLMELİ

                2020-2021 eğitim öğretim yılı başladı. Okul alışverişinde kırtasiye ürünleri önemli rol oynarken, ürünlerin kalitesi ve fiyatları veliler için önemli etkenlerin başında geliyor. Kırtasiye alışverişine çıkacak velilerimiz, kırtasiye ürünlerini yerel esnafımızdan alınız. Zincir marketlerin kırtasiye ürünleri satmasıyla kırtasiye esnafının kan kaybettiğini ifade eden Akdoğan “Velilerimiz ekonomik krizden dolayı bütçelerine uygun ürünler almaya çalışıyorlar ama sonuçta çocuklarının sağlığı söz konusu. Başka yerlerde kısıtlamaya gitsinler ama bilindik ürünleri kendi tanıdığı kırtasiyecisinden alsın diyerek Çayıralan'ın yerel esnafından alışveriş yapmaları çağrısında bulundu.  ” dedi.

 
 
 
ÇOK OKUNANLAR  
 
 
SİTE ANKET  
 
İLANLAR  
 
 
REKLAM ALANI  
 
 
HAVA TAHMİN  
YOZGAT İLİ HAVA DURUMU
YOZGATYOZGAT
 
LİNKLER  
 
 
SİTE SAYAÇ  
 
Bu gün sitemizi : 140 kişi ziyaret etti
Dün sitemizi : 158 kişi ziyaret etti
Toplamda sitemizi : 634582 kişi ziyaret etti
İp Numaranız : 18.215.33.158
Sitemizde toplam kez gezinti yaptınız
   
 
 

ÇAYIRALAN HABER
Çayıralan Haber Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım : ayhan-v@hotmail.com