Tr
  .
  Foto Galeri Video Galeri Künye Gizlilik İletişim
  GÜNCEL EKONOMİ EĞİTİM SAĞLIK SİYASET SPOR İLANLAR HABER ARŞİV
           
  GÜNCEL / DENETİMLERİ DEVAM EDİYOR
   
 
13.09.2020 tarihinde eklendi
147 defa okundu
DENETİMLERİ DEVAM EDİYOR

                Artış Göstermeye Başlayan Korona Virüs Vakalarının Ardından Başlatılan “Sağlık İçin, Hepimiz İçin” Denetimleri Kapsamında Vatandaşlar Korona Virüse (Covid-19) karşı bilinçlendiriliyor  ve uyarılıyor.

               Yeni tip Korona virüs (Covid-19) salgınının tekrar artış göstermeye başlamasıyla birlikte İlçemizde denetimler arttırılmaya başladı.

                Yozgat genelinde vaka sayılarında artış hız kesmiyor.  Çayıralan ilçesi olarak Yozgat geneli ve 13 ilçe içerisinde durumumuz iyi ancak. Çayıralan ilçemizde de artış devam ediyor. Rehabete kapılıp tedbirleri elden bırakırsak, durumun vahameti daha da kötüye gideceği aşikar. 

               Yurt genelinde başlatılan “Sağlık için, Hepimiz için” denetimleri kapsamında vatandaşlar korona virüse karşı bilinçlendirilmeye devam ediyor. İçişleri Bakanlığı, 81 İl Valiliğine, Covid-19 Tedbirleri Denetimleri konulu ikinci bir ek genelge daha gönderdi.

               Genelgede, içerisinde bulunulan kontrollü sosyal hayat döneminde temel prensipler olan temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra tüm iş kolları ve yaşam alanları için belirlenen tedbirlere uyulması salgınla mücadelenin başarısı açısından büyük önem arz ettiği belirtildi. Bu çerçevede farklı tarihlerde illere gönderilen genelgelerle, Sağlık Bakanlığı Salgın Çalışma ve Yönetim Rehberi doğrultusunda hazırlanan formlar kullanılarak süreklilik taşıyacak şekilde denetimler yapılmak hususunda valiliklerin talimatlandırıldığı ifade edildi.

               Gelinen aşamada, son günlerdeki vaka sayıları da göz önünde bulundurulduğunda, hayatın her alanında mevcut tedbirlere uyulmasının önemi bir kez daha ortaya çıktığını belirtilen genelgede, ülke genelinde yapılan denetimlerle ilgili şu bilgilere yer verildi: Tüm il ve ilçelerde, bizzat valiler, kaymakamlar, belediye başkanları, ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri ve personellerinin katılımlarıyla oluşturulan ekipler tarafından “Sağlık İçin, Hepimiz İçin” mottosu ile 10 Eylül Perşembe günü yaşamın tüm alanlarını kapsayacak şekilde genel denetimlerin gerçekleştirileceği ifade edilmişti.

               Genelge kapsamında İlçemizde yapılan denetimde Pazar alanları, alışveriş merkezleri, lokanta, kafe, kahvehane, düğün ve nikah yapılan yerler, berber/kuaför, şehirler arası toplu ulaşım araçları ve ticari taksiler denetlendi.

             Eş zamanlı olarak gerçekleştirilen denetimlerde ise vatandaşlar maske, hijyen ve sosyal mesafe konusunda uyarıldı.

TAM TEDBİRE TEŞEKKÜR

               Korona virüs tedbirleri kapsamında gerçekleştirilen denetimde, Korona virüse karşı  maskeyle tam tedbir alan vatandaşlara ise görevli amirler teşekkür ederken kurallara uymayanlar uyarıldı.

 
 
 
ÇOK OKUNANLAR  
 
 
SİTE ANKET  
 
İLANLAR  
 
 
REKLAM ALANI  
 
 
HAVA TAHMİN  
YOZGAT İLİ HAVA DURUMU
YOZGATYOZGAT
 
LİNKLER  
 
 
SİTE SAYAÇ  
 
Bu gün sitemizi : 141 kişi ziyaret etti
Dün sitemizi : 158 kişi ziyaret etti
Toplamda sitemizi : 634583 kişi ziyaret etti
İp Numaranız : 18.215.33.158
Sitemizde toplam kez gezinti yaptınız
   
 
 

ÇAYIRALAN HABER
Çayıralan Haber Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım : ayhan-v@hotmail.com