Tr
  .
  Foto Galeri Video Galeri Künye Gizlilik İletişim
  GÜNCEL EKONOMİ EĞİTİM SAĞLIK SİYASET SPOR İLANLAR HABER ARŞİV
           
  GÜNCEL / Gazilerimiz Düzenlenen Programla Anıldı
   
 
20.09.2020 tarihinde eklendi
142 defa okundu
Gazilerimiz Düzenlenen Programla Anıldı

                19 Eylül Gaziler Günü münasebetiyle  ilçemizde anma programı düzenlendi.

                19 Eylül 2020 Cumartesi günü Hükümet Konağı düzenlenen Anma Programını çelenklerin sunulmasıyla başladı. Anma programında Hükümet Konağı önündeki Atatürk büstüne Çayıralan Kaymakamlığı ve Çayıralan Belediyesi çelenkleri sunulduktan sonra Ulu Önder Atatürk ve silah arkadaşları, Türk Büyükleri ve tüm şehitler için 1 dakikalık saygı duruşu gerçekleştirildi.

                Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Jandarma Astsubay Çavuş Aziz Uzun yaptı.

                “Üzerinde yaşadığımız toprakları aziz milletimize vatan yapmak uğruna en değerli varlığını ortaya koyarak fedâkarlığın zirvesine ulaşan ve bu özverinin nişanını bedeninde gururla taşıyan tüm gazilerimizin Gaziler Gününü kutluyorum” diyerek söze başlayan J.Astsubay Çavuş Aziz Uslu; “Millet olarak övünç kaynağımız olan kahraman gazilerimizi anmak ve onlara duyduğumuz minnet duygularımızı ifade edebilmek için Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Mareşal Rütbesi ve Gazilik Ünvanının verildiği 19 Eylül günü “ Gaziler Günü” olarak kabul edilmiştir.

                Bu kutsal topraklar, aziz şehit ve gazilerimizin destansı mücadelesi neticesinde bizlere emanet edilmiş ve ay yıldızlı bayrağımızın yine onlar sayesinde bu mukaddes vatan üzerinde özgürce ve gururla dalgalanmaktadır. Bu düşüncelerle, bu anlamlı günde başta Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve Silah Arkadaşları olmak üzere aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmetle, şükranla anıyor, hayatta olan gazilerimize ve değerli ailelerine minnet, sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi. 

                19 Eylül Gaziler Günü programına İlçe Kaymakamı Mahmut Fazıl Yıldız, Belediye Başkan Vekili Yahya Şahiner, Ak Parti İlçe Başkanı Şahin Şahiner, CHP İlçe Başkanı Mutullah Üstün, kurum müdürleri ve askerler katıldı.

 
 
 
ÇOK OKUNANLAR  
 
 
SİTE ANKET  
 
İLANLAR  
 
 
REKLAM ALANI  
 
 
HAVA TAHMİN  
YOZGAT İLİ HAVA DURUMU
YOZGATYOZGAT
 
LİNKLER  
 
 
SİTE SAYAÇ  
 
Bu gün sitemizi : 140 kişi ziyaret etti
Dün sitemizi : 158 kişi ziyaret etti
Toplamda sitemizi : 634582 kişi ziyaret etti
İp Numaranız : 18.215.33.158
Sitemizde toplam kez gezinti yaptınız
   
 
 

ÇAYIRALAN HABER
Çayıralan Haber Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım : ayhan-v@hotmail.com