Tr
  .
  Foto Galeri Video Galeri Künye Gizlilik İletişim
  GÜNCEL EKONOMİ EĞİTİM SAĞLIK SİYASET SPOR İLANLAR HABER ARŞİV
           
  GÜNCEL / İlk Ders Zili Bugün Çaldı
   
 
20.09.2020 tarihinde eklendi
153 defa okundu
İlk Ders Zili Bugün Çaldı

ÖĞRENCİLERİN YÜZ YÜZE EĞİTİM HAYATINA DEVAM EDEBİLMELERİ İÇİN TÜM OKULLAR EĞİTİM ÖĞRETİME HAZIR HALE GETİRİLDİ

        Ülkemizde yüz yüze eğitim ilkokul birinci sınıflar ve okul öncesi öğrencileri için 21 Eylül Pazartesi günü başladı. Çayıralan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve tüm eğitim camiası ile birlikte okulların eğitim öğretime hazır hale gelmesi için haftalardır mücadele ediyorlar.

       Milli Eğitim Bakanlığının talimatları doğrultusunda okulların açıldığı ilk hafta olan 21-25 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek uyum programı okul öncesi eğitim kurumlarında ve ilkokul 1'inci sınıflarda "1 gün yüz yüze eğitim" şeklinde gerçekleştirilecek. Diğer haftalar ise öğrenciler “2 gün yüz yüze eğitim şeklinde devam edecek.

       İlçe Milli Eğitim Müdürü İlker Akdoğan,  21-25 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek uyum programına göre okul öncesi eğitim kurumlarında ve ilkokul birinci sınıflarda yüz yüze eğitimin pandemi tedbirlerine dikkat edilerek sosyal mesafe kuralına uygun bir şekilde şubedeki öğrencilerimiz gruplara bölünerek yüz yüze eğitim yapacaklardır.. Sınıf mevcudunun bölünmesiyle ortaya çıkan grupların okula gelecekleri günler birbirinden farklı olacaktır. Okul öncesi eğitimde ilk hafta 1 gün 30'ar dakikalık 5 etkinlik saati suretiyle uyum eğitimi yapılacaktır. İlkokul 1'inci sınıf öğrencilerimiz ise yüz yüze eğitimin ilk haftasında her biri 30'ar dakikalık 5 ders saati süreyle uyum eğitimi yapacaktır” dedi.

    Okullarımızın yüz yüze eğitime hazır olduğunu dile getiren Akdoğan; “okul idarecilerimiz tarafından teneffüs saatlerinde öğrenciler arasındaki sosyal mesafenin korunması için nöbet görevi de dâhil olmak üzere gerekli planlamalar yapılmıştı.  Covid-19 salgını nedeniyle kişisel hijyen, maske ve sosyal mesafe kuralları kapsamında öğrencilerle temassız oyunlar ve eğlenceli etkinlikler yapılacaktır” dedi.

          Akdoğan, İlçemizde öğrencilerimizin eğitimlerini her şartta sağlamak için tüm eğitim kadrolarının çalışmalarını devam ettirdiğini belirterek, çocuklarımızın eğitimine özveriyle katkı sağlayan; okul idarecilerine, öğretmenlerimize, uzaktan eğitimle derslerine odaklanan öğrencilerimize ve velilerimize teşekkür etti.

 
 
 
ÇOK OKUNANLAR  
 
 
SİTE ANKET  
 
İLANLAR  
 
 
REKLAM ALANI  
 
 
HAVA TAHMİN  
YOZGAT İLİ HAVA DURUMU
YOZGATYOZGAT
 
LİNKLER  
 
 
SİTE SAYAÇ  
 
Bu gün sitemizi : 139 kişi ziyaret etti
Dün sitemizi : 158 kişi ziyaret etti
Toplamda sitemizi : 634581 kişi ziyaret etti
İp Numaranız : 18.215.33.158
Sitemizde toplam kez gezinti yaptınız
   
 
 

ÇAYIRALAN HABER
Çayıralan Haber Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım : ayhan-v@hotmail.com