Tr
  .
  Foto Galeri Video Galeri Künye Gizlilik İletişim
  GÜNCEL EKONOMİ EĞİTİM SAĞLIK SİYASET SPOR İLANLAR HABER ARŞİV
           
  GÜNCEL / Ayağının Tozuyla Denetime Katıldı
   
 
21.09.2020 tarihinde eklendi
105 defa okundu
Ayağının Tozuyla Denetime Katıldı

İlçemize Kaymakam Olarak Atanan Ve İlçede Yeni Kaymakamlık Görevine Başlayan Mahmut Fazıl Yıldız; İçişleri Bakanlığı Tarafından Yayınlanan Genelgeye İstinaden Kurum Amirleriyle Birlikte Ayağının Tozuyla Denetimlere Katıldı

                Artış Göstermeye Başlayan Korona Virüs Vakalarının Ardından Başlatılan “Sağlık İçin, Hepimiz İçin” Denetimleri Kapsamında Vatandaşlar Korona Virüse (Covid-19) karşı bilinçlendirmek ve kurallara uymayanları uyarmak için İçişleri Bakanlığınca  gönderilen genelge gereği, illerde valiler başkanlığında ilçelerde ise kaymakamlar başkanlığında Belediye Başkanı ve Kurum Amirlerinin katılımı ile denetimler yapıldı.

                İlçemize Kaymakam olarak atanan ve geçtiğimiz hafta görevine başlayan Kaymakam Mahmut Fazıl Yıldız beraberinde Belediye Başkanı Ömer Codar ve kurum amirleriyle birlikte Perşembe günü düzenlenen denetime katıldı. 

               Yeni tip Korona virüs (Covid-19) salgınının tekrar artış göstermeye başlamasıyla birlikte İlçemizde denetimler arttırılmaya başladı. Denetimlere İlçe Kaymakamı Mahmut Fazıl Yıldız, Belediye Başkanı Ömer Codar, İlçe Jandarma Komutanı Haluk Aktan ve daire amirleri katıldı.

                Yozgat genelinde vaka sayılarında artış hız kesmiyor.  Çayıralan ilçesi olarak Yozgat geneli ve 13 ilçe içerisinde durumumuz iyi ancak. Çayıralan ilçemizde de artış devam ediyor. Rehavete kapılıp tedbirleri elden bırakırsak, durumun vahameti daha da kötüye gideceği aşikar. 

             Yurt genelinde başlatılan “Sağlık için, Hepimiz için” denetimleri kapsamında vatandaşlar korona virüse karşı bilinçlendirilmeye devam ediyor. İçişleri Bakanlığı, 81 İl Valiliğine, Covid-19 Tedbirleri Denetimleri konulu yeni bir ek genelge daha gönderdi.

               Genelgede, içerisinde bulunulan kontrollü sosyal hayat döneminde temel prensipler olan temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra tüm iş kolları ve yaşam alanları için belirlenen tedbirlere uyulması salgınla mücadelenin başarısı açısından büyük önem arz ettiği belirtildi. Bu çerçevede farklı tarihlerde illere gönderilen genelgelerle, Sağlık Bakanlığı Salgın Çalışma ve Yönetim Rehberi doğrultusunda hazırlanan formlar kullanılarak süreklilik taşıyacak şekilde denetimler yapılmak hususunda valiliklerin talimatlandırıldığı ifade edildi.

               Gelinen aşamada, son günlerdeki vaka sayıları da göz önünde bulundurulduğunda, hayatın her alanında mevcut tedbirlere uyulmasının önemi bir kez daha ortaya çıktığını belirtilen genelgede, ülke genelinde yapılan denetimlerle ilgili şu bilgilere yer verildi: Tüm il ve ilçelerde, bizzat valiler, kaymakamlar, belediye başkanları, ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri ve personellerinin katılımlarıyla oluşturulan ekipler tarafından “Sağlık İçin, Hepimiz İçin” mottosu ile 17 Eylül Perşembe günü yaşamın tüm alanlarını kapsayacak şekilde genel denetimlerin gerçekleştirileceği ifade edilmişti.

               Genelge kapsamında İlçemizde yapılan denetimde Berberler ve kuaför güzellik salonları, alışveriş merkezleri, lokanta, kafe, kahvehane ve ticari taksiler denetlendi.

             Eş zamanlı olarak gerçekleştirilen denetimlerde ise vatandaşlar maske, hijyen ve sosyal mesafe konusunda uyarıldı.

TAM TEDBİRE TEŞEKKÜR

               Korona virüs tedbirleri kapsamında gerçekleştirilen denetimde bizzat görev alan Kaymakam Mahmut Fazıl Yıldız; Korona virüse karşı maskeyle tam tedbir alan vatandaşlara  teşekkür ederken kurallara uymayanlar ise uyarıldı.

 
 
 
ÇOK OKUNANLAR  
 
 
SİTE ANKET  
 
İLANLAR  
 
 
REKLAM ALANI  
 
 
HAVA TAHMİN  
YOZGAT İLİ HAVA DURUMU
YOZGATYOZGAT
 
LİNKLER  
 
 
SİTE SAYAÇ  
 
Bu gün sitemizi : 140 kişi ziyaret etti
Dün sitemizi : 158 kişi ziyaret etti
Toplamda sitemizi : 634582 kişi ziyaret etti
İp Numaranız : 18.215.33.158
Sitemizde toplam kez gezinti yaptınız
   
 
 

ÇAYIRALAN HABER
Çayıralan Haber Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım : ayhan-v@hotmail.com