Tr
  .
  Foto Galeri Video Galeri Künye Gizlilik İletişim
  GÜNCEL EKONOMİ EĞİTİM SAĞLIK SİYASET SPOR İLANLAR HABER ARŞİV
           
  GÜNCEL / Bahadın Kadar Olamadık
   
 
28.09.2020 tarihinde eklendi
373 defa okundu
Bahadın Kadar Olamadık

Sorgun İlçesi Bahadın Beldesi’nde pandemiye rağmen yaşlı vatandaşlar için bir şeyler

yapılırken, Çayıralan’da Ak Parti döneminde yaşlılar için yapılan milyonluk bina çürümeye terkedildi

                Sorgun ilçesinin Bahadın kasabasında kurulan 'Bahadın Yaşlanma Vakfı ' yaşlılara yönelik hizmetlerine başladı. Bahadın Yaşlanma Vakfı Müdürü CPH’li eski belediye başkanı Dilaver Özcan vakfın hizmete girmesiyle birlikte ve öncelikli olarak evde bakım hizmetlerine başlandığını açıkladı.

                Sorgun Postası’nın haberine göre Vakıf Müdürü Özcan yaptığı açıklamada: “Çalışmalarımıza Bahadın ve çevresinde yaş alan insanlarımızı ziyaret ederek başladık. Ziyaretlerimiz sırasında hem çalışmalarımız hakkında bilgi, hem de evde bakım hizmeti veriyoruz.  Yine bu ziyaretlerimizde günümüzün vebası olan Covid-19 salgınıyla ilgili bilgilendirme de yapıyoruz. Talep eden büyüklerimize evde bakım uygulamasıyla sağlık hizmeti, yemek hizmeti, ev temizliği hizmeti, sosyal, kültürel ve sportif faaliyet hizmetleri veriyoruz” şeklinde yayınlandı.

ÇAYIRALAN’DA YAŞLI BAKIM MERKEZİ ÇÜRÜMEYE BIRAKILDI

                Çayıralan İlçemizde ise yaşlılar için yapılan milyonluk bina çürümeye terkedildi. Çayıralan Kaymakamlığı himayelerinde Oran Kalkınma Ajansı ve Çayıralan Belediye ortaklığında “Sonbaharı Beklerken İlkbahara Kavuştum” projesiyle yaşlılar için yapılan milyonluk Yaşlı Bakım Merkezi binası çürümeye terkedildi.

                Önceki dönem Ak Parti ile yönetilen Çayıralan Belediyesi’nde yaşlıların bakım için ekip kurulmuş, Türkiye’de bir ilk gerçekleştirilirek, belediye bünyesindeki personellerle tüm yaşlıların evlerine temizliğe gidilmiş, yaşlı vatandaşların her türlü ihtiyacı belediye bünyesinde karşılanmıştı. Ayrıca Oran Kalkınma Ajansı ve Çayıralan Belediyesi ile ortaklaşa “Sonbaharı Beklerken İlkbahara Kavuştum” projesi ile Çayıralan Fatih Mahallesinde Çiçirinönü mevkiinde yaşlılar için milyonluk bina yapılmıştı. Bina içerisinde yaşlı vatandaşlarımızın her türlü ihtiyacını ve kişisel bakımının yapabileceği hamamı, çok amaçlı salonları, yemekhanesi, sağlık durumlarının kontrolü için sağlık odaları gibi herşeyi düşünülmüş, aynı zamanda yaşlı vatandaşlarımızın günü birlik taşınmaları için hibe minibüs bile tahsis edilmiş, yaşlılar burada toplanarak günübirlik bakımları sağlanıyor, ayrıca belediye tarafından çay ve çorba ikram edilerek vakit geçirmeleri sağlanıyordu.  2019 yılında yapılan yerel seçimler sonunda belediye başkanı değişince bütün hizmetlerde durdu.

 
 
 
ÇOK OKUNANLAR  
 
 
SİTE ANKET  
 
İLANLAR  
 
 
REKLAM ALANI  
 
 
HAVA TAHMİN  
YOZGAT İLİ HAVA DURUMU
YOZGATYOZGAT
 
LİNKLER  
 
 
SİTE SAYAÇ  
 
Bu gün sitemizi : 141 kişi ziyaret etti
Dün sitemizi : 158 kişi ziyaret etti
Toplamda sitemizi : 634583 kişi ziyaret etti
İp Numaranız : 18.215.33.158
Sitemizde toplam kez gezinti yaptınız
   
 
 

ÇAYIRALAN HABER
Çayıralan Haber Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım : ayhan-v@hotmail.com