Tr
  .
  Foto Galeri Video Galeri Künye Gizlilik İletişim
  GÜNCEL EKONOMİ EĞİTİM SAĞLIK SİYASET SPOR İLANLAR HABER ARŞİV
           
  GÜNCEL / KOP’tan ilçemize alet desteği
   
 
28.09.2020 tarihinde eklendi
146 defa okundu
KOP’tan ilçemize alet desteği

Çayıralan İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından KOP’a (Konya Ovası Projesi) hazırlanan ikinci projede başarı ile geçti. Proje kapsamında 1 adet taş toplama makinesi, 1 adet Anıza Ekim Mibzeri ve 10 adet Elektrikli Koyun Kırpma Makinesi alım projesi kabul edildi. 

                 Çayıralan İlçe Gıda Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından KOP’a  (Konya Ovası Projesi) sunulan ikinci projede onaylandı. Her iki Projeleri de  bir takım kuruluşlar sahiplenselerde Çayıralan Haber Gazetesi olarak yaptığımız araştırmaya göre her iki projenin de  mimarı Çayıralan İlçe Gıda Tarım ve Orman Müdürlüğü.

2019 YILINDA 255 BİN TL’LİK HİBE

                Geçtiğimiz yıl 2019/1927 Sayılı Proje olara KOP’a sunulan “KOP’laTeknolojik Tohumlar Projesi”  ismiyle Konya Ovası Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı ile Çayıralan İlçe Gıda Tarım ve Orman Müdürlüğü arasında KOP Bölgesinin Tarımsal Eğitim ve Yayın Projesi kapsamında desteklenen Selektör Makinesi alımı yapılmış, makine yanında projeden artan ödenekle; Çuval ağzı dikim makinesi, hava komprosörü, Tamirat takımı, Konveyör gibi İş Malzemesi alımı da gerçekleştirilmişti.

                İlçe Gıda Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından alımı yapılan selektör mülküyeti müdürlükte ve kullanım hakkı Ziraat Odasıda olmak üzere makineyi Ziraat Odasının gösterdiği yerde kurulumu gerçekleşti. Selektör makinesi Yaklaşık bir yıldır oda bünyesinde  kullanımında.

2020 YILINDA 1 ADET ANIZA EKİM MİBZERİ, 1 ADET TaŞ TOPLAMA MAKİNESİ VE 10 ADET ELEKTRİKLİ KOYUN KIRPMA MAKİNESİ ONAYLANDI

                Konya Ovası Projesi(KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı ile Çayıralan İlçe Gıda Tarım ve Orman Müdürlüğü arasında KOP Bölgesinin Tarımsal Eğitim ve Yayla Projesi kapsamında dasteklenen 2020/1522 Proje numaralı”Üretim Yolunda KOP’la Makineleşme Projesi” kapsamında başvuru yapılan ürünlerin alımı için proje onaylandı.

                Çayıralan İlçe Gıda Tarım ve Orman Müdürlüğü bünyesinde proje kapsamındaki 1 adet Taş Toplama Makinesi, 1 Adet Anıza Ekim Makinesi ve 10 Adet Elektrikli Koyun Karpma Makinesi alımı önümüzdeki ay gerçekleştirilecek.

                Proje hakkında bilgisine başvurduğumuz Çayıralan İlçe Gıda Tarım ve Orman Müdürü Can Şahin Şahiner; her iki projenin de İlçe Tarım’ın projesi olduğunu, birinin geçen yıl başarılı bir şekilde kurulduğunu, ikinci projenin ise bir ay içinde olumsuzluk halinde ise en geç 2020 yılı sonuna doğru alımların gerçekleşeceğini söyleyerek projenin gerçekleşmesinde katkısı olan Başta Anayasa Komisyon Başkanı Ak Parti Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ ve Ak Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer olmak üzere tüm siyasiler ile Müdürlük bünyesinde çalışan Ziraat Teknikeri Mustafa Köşk’e teşekkür etti.

                Her iki projede de alımı yapılan Selektör makinesi ve ekiplanları ile önümüzdeki günlerde alımı yapılacak olan Anıza Ekim Makinesi, Taş Toplama Makinesi ve Elektrikli Koyun Kırpma Makinelerinin tamamının İlçe Gıda Tarım Ve Orman Müdürlüğü’ne ait olduğunu ancak kullanım olarak ise tüm çiftçilerin faydalanmaları için Çayıralan Ziraat Odası’na tahsis ettiklerini söyledi.

 
 
 
ÇOK OKUNANLAR  
 
 
SİTE ANKET  
 
İLANLAR  
 
 
REKLAM ALANI  
 
 
HAVA TAHMİN  
YOZGAT İLİ HAVA DURUMU
YOZGATYOZGAT
 
LİNKLER  
 
 
SİTE SAYAÇ  
 
Bu gün sitemizi : 139 kişi ziyaret etti
Dün sitemizi : 158 kişi ziyaret etti
Toplamda sitemizi : 634581 kişi ziyaret etti
İp Numaranız : 18.215.33.158
Sitemizde toplam kez gezinti yaptınız
   
 
 

ÇAYIRALAN HABER
Çayıralan Haber Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım : ayhan-v@hotmail.com