Tr
  .
  Foto Galeri Video Galeri Künye Gizlilik İletişim
  GÜNCEL EKONOMİ EĞİTİM SAĞLIK SİYASET SPOR İLANLAR HABER ARŞİV
           
  GÜNCEL / Çıkan Orman Yangını Kısa Sürede Söndürüldü
   
 
18.10.2020 tarihinde eklendi
466 defa okundu
Çıkan Orman Yangını Kısa Sürede Söndürüldü

Güzelyayla Köyü’nde çıkan orman yangını, çamlık alanlara sıçramadan kısa sürede söndürüldü.  3 Gün Boyunca Soğutma çalışmaları Orman İşletme Ekiplerine Tarafından Devam Etti

                ilçemize bağlı Güzelyayla Köyü’nde çıkan orman yangınınına ilk oralak köylüler müdahelede bulundu.

                Güzelyayla Köyü Kürtalan Mevkiinde açık alanda çıkan yangına hemen müdahele edilince yangın; sık çam ağaçlarının bulunduğu ormanlık bölgeye sıçramadan  söndürülerek büyük bir kaybın önüne geçilmiş oldu.

                Yangına ilk müdahele; Güzelyayla, Avşaralan, Çat ve Sızır’lı vatandaşlar tarafından gelirken, Çayıralan Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri kısa sürede olay yerine intikal ederek yangını söndürme çalışmalarına başladılar.   

                Yangının duyulmasının ardından kısa sürede Akdağmadeni Orman İşletme Müdürlüğü, Yozgat Orman İşletme Müdürlüğü, Çayıralan Belediyesi ile Sızır Belediye ekipleri de kısa sürede olay yerine gelerek yangını söndürmede görev aldılar. 

                Yangının henüz neden çıktığının tespit edilemediğini dile getiren Güzelyayla Köyü Muhtarı Kasım Çölkuşu; “Yangından haberdar olur olmaz tüm köylü vatandaşlarımızla birlikte kazmayı küreği aldığımız gibi yangına koştuk. Komşu köylerimizden Avşaralan, Çat Köyü, Sızır Beldesi’nde yaşayan vatandaşlarımız da yardıma koştular. Çayıralan Orman İşletme Müdürlüğüne ait yangına müdahele ekibi kısa sürede yetişti. Yangın açık alanda çıkmış. Kuşburnu toplayan vatandaşlar tarafından belki de bir sigara izmariti sebep olmuş olabilir” dedi.

                Yangının açık alanda çıktığı için 20-25 adet çam ile 50’ye yakın ardıç ağacının zarar gördüğünü dile getiren Muhtar Çölkuşu; “Allahtan sık çamların yer aldığı ormanlık alana sıçramadan yangını söndürme şansımız oldu. Yangın buraya sıçramış olsaydı, söndürme çalışmaları biraz zor olurdu  ve kaybımız daha fazla olurdu. Gördüğüm kadarı ile yaklaşık 2 hektar alanda yangın etkili oldu” dedi.

                Yangından sonra soğutma çalışmaları 3 gün boyunca Çayıralan Orman İşletme ekipleri tarafından yapılırken, yangın esnasında söndürme çalışmalarını yerinde incelemek üzere Çayıralan Kaymakamı Mahmut Fazıl Gündüz, Gemerek Kaymakamı İlhan Kayatürk, Sızır Belediye Başkanı Ali Tamer’de katıldı.

 
 
 
ÇOK OKUNANLAR  
 
 
SİTE ANKET  
 
İLANLAR  
 
 
REKLAM ALANI  
 
 
HAVA TAHMİN  
YOZGAT İLİ HAVA DURUMU
YOZGATYOZGAT
 
LİNKLER  
 
 
SİTE SAYAÇ  
 
Bu gün sitemizi : 49 kişi ziyaret etti
Dün sitemizi : 136 kişi ziyaret etti
Toplamda sitemizi : 640250 kişi ziyaret etti
İp Numaranız : 18.234.255.5
Sitemizde toplam kez gezinti yaptınız
   
 
 


ÇAYIRALAN HABER
Çayıralan Haber Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım : ayhan-v@hotmail.com