Tr
  .
  Foto Galeri Video Galeri Künye Gizlilik İletişim
  GÜNCEL EKONOMİ EĞİTİM SAĞLIK SİYASET SPOR İLANLAR HABER ARŞİV
           
  GÜNCEL / Bagajında kolilerle kitap. Her gün bir köy okulunda
   
 
25.10.2020 tarihinde eklendi
362 defa okundu
Bagajında kolilerle kitap. Her gün bir köy okulunda

Türkiye’nin her yerinde öğretmen ve öğrencilere verdiği seminerlerin ardından Yozgat’ta köy okullarını dolaşarak hem öğrencileri,  hem de öğrencileri motive eden Hemşehrimiz Proj. Dr. Mustafa Böyükata’nın bu haftaki adresi Konuklar Okulu oldu

                Kendini eğitime adamış hemşehrimiz, Yozgat Bozok Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Böyükata: "Köy okullarından gelen talepleri geri çevirmiyorum. Gittiğim yerlerde, Farabi'den, İbn-i Sina'dan, Aziz Sancar gibi bilime öncülük etmiş insanlardan bahsediyoruz. Onların hayatlarından örnekler veriyoruz” dedi.

                "Biz kendi dönemimizde bir profesörle tanışma fırsatı bulamadık" diyen Böyükata; 2001 yılında Yardımcı Doçent olarak o yıllarda Erciyes Üniversitesi bünyesindeki Yozgat Fen Edebiyat Fakültesi'nde göreve başladığı günden itibaren ortaya koyduğu performansını daha da ileriye taşıyarak, sürdürüyor. Adeta bir seyyah gibi köy, kasaba, ilçe, şehir demeden dolaşıp, eğitim alanında gelecek kuşaklara verebileceklerini verebilmek için çaba sarf ederken, Covit-19 salgını nedeniyle getirilen kısıtlama döneminde de çalışmalarını video/konferans sistemiyle sürdürdü. İlkokulu köyünde, ortaokul ve liseyi devlet okulunda yatılı olarak okuyan Yozgat Bozok Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Böyükata, devlete ve millete olan borcunu, kendisi gibi köylerde okuyan öğrencilere yol göstererek ödemek istiyor. Arkadaşlarından, çeşitli derneklerden ve düzenlediği kampanyalarda topladığı kitapları, gittiği okullarda öğrencilere hediye eden Böyükata, köylerin ismine göre, 'Hisarbey'den Farabi çıkabilir, Bayındırhüyük'ten Akşemseddin çıkabilir' gibi isimlerle düzenlediği etkinliklerle öğrencileri motive ediyor. Derslerde öğrencilere, bilim ve bilim adamları hakkında bilgi veren Böyükata, öğrencilerin sorularını cevaplıyor.

BU HAFTAKİ ADRES KONUKLAR OKULU

                Hemşehrimiz Yozgat Bozok Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Mustafa Böyükata Cuma günü Konuklar Kasabasındaki okulu ziyaret etti.

                Sabah saat 10:00’da 5 ve 6’ıncı sınıflara yönelik olarak  “Konuklardan bir Aziz Sancak Çıkabilir” isimli söyleşi, Saat 11:00’de 7 ve 8’inci sınıflara yönelik olarak “Ben de yaparım” isimli söyleşi ve Saat 14:00’de de öğretmenlere yönelik olarak “ Proje döngüsü yönetim eğitim” semineri düzenledi.

                Böyükata; çocuklarda bilim okuryazarlığı farkındalığı oluşturdu ve öğretmenlerin proje konusunda sorularına ayrıntılı cevap verdi.

                Bir profesörle ilk defa söyleşide bulunup sorular yönelten öğrencilerin sevinçleri gözlerinden okunuyordu

 
 
 
ÇOK OKUNANLAR  
 
 
SİTE ANKET  
 
İLANLAR  
 
 
REKLAM ALANI  
 
 
HAVA TAHMİN  
YOZGAT İLİ HAVA DURUMU
YOZGATYOZGAT
 
LİNKLER  
 
 
SİTE SAYAÇ  
 
Bu gün sitemizi : 37 kişi ziyaret etti
Dün sitemizi : 136 kişi ziyaret etti
Toplamda sitemizi : 640238 kişi ziyaret etti
İp Numaranız : 18.234.255.5
Sitemizde toplam kez gezinti yaptınız
   
 
 


ÇAYIRALAN HABER
Çayıralan Haber Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım : ayhan-v@hotmail.com