Tr
  .
  Foto Galeri Video Galeri Künye Gizlilik İletişim
  GÜNCEL EKONOMİ EĞİTİM SAĞLIK SİYASET SPOR İLANLAR HABER ARŞİV
           
  GÜNCEL / Kaymakam Başoğlu’ndan Curali Köyü’ne Ziyaret
   
 
30.06.2014 tarihinde eklendi
16467 defa okundu
Kaymakam Başoğlu’ndan Curali Köyü’ne Ziyaret

Kaymakam Başoğlu’ndan Curali Köyü’ne Ziyaret

                Cuma namazını Curali Köyü’nde kılan ilçe kaymakamı Adem Başoğlu, namaz çıkışı vatandaşlarla bir süre sohbet etti.

                Herkesin ayrı ayrı Cuma’sını tebrik eden Başoğlu, havanın çok sıcak olması sebebiyle caminin içinde konuşmayı tercih ettiklerini söyledi.

                Beraberinde İl Genel meclis üyeleri Bülent Akpınar ve Abdulbaki Karataş ile Curali Köyü’ne giden Kaymakam Başoğlu; 2014 yatırım programında yer almamasına rağmen, Yozgat Özel İdare Genel Sekreterliğinden temin edilen 1400 m² kilit parketaş alımının yapılıp köye teslim edileceğini dile getirirken, açıklamasına şöyle devam etti: “Curali köyü büyük bir köyümüz. Belediye kapatılmadan önce burada bir kanalizazyon ihalesi oldu. Müteahhit ve taşeron firmalara iş teslimi yapıldı. Belediye kapatılana kadar İller Bankası takip ediyordu. Şu an ise Curali’nin köye dönüşmesinden dolayı, alt yapı ihalesinin sonuna kadar takipçisi olacağız. Köyümüzün yetki olarak bize bağlanmasından dolayı, kanalizasyon ihalesini yapan firma işi yarı bırakıp gidemeyecek. Çünkü iş bitirmeyi biz halledeceğiz.” Dedi.

                Camide toplanan kalabalığa hitap eden Kaymakam Adem Başoğlu; Curali Köyü’ne 2014 yatırım programında yer almamasına rağmen, İl Genel meclis üyelerinin destekleri ile köy içine döşenmek üzere 1400 m² kilit parke taş alınarak kanalizasyon projesi biten caddenin birine döşenmek üzere köye teslim edeceğini dile getirerek; “Bizler başlangıcı yapıyoruz. Arkası da gelecek. Ama bizim 21 köyümüz var. Eksikliklerimiz sıkıntılarımız var. Daha önce belediyenize gelen para ile şimdiki köy adına ayrılan para arasında uçurum var. Köyün bir an evvel çamurdan kurtulması için köylü - devlet el ele verirsek işlerimiz hızlı yürür. Ama sadece devletten beklerseniz, biraz zamana ihtiyaç duyarız. Bu yüzden bizlere destek verin, Curali’yi birlikte inşaa edelim” diyerek vatandaşların sıkıntılarını dinledi. 

 
 
 
ÇOK OKUNANLAR  
 
 
SİTE ANKET  
 
İLANLAR  
 
 
REKLAM ALANI  
 
 
HAVA TAHMİN  
YOZGAT İLİ HAVA DURUMU
YOZGATYOZGAT
 
LİNKLER  
 
 
SİTE SAYAÇ  
 
Bu gün sitemizi : 110 kişi ziyaret etti
Dün sitemizi : 190 kişi ziyaret etti
Toplamda sitemizi : 650383 kişi ziyaret etti
İp Numaranız : 3.239.236.140
Sitemizde toplam kez gezinti yaptınız
   
 
 


ÇAYIRALAN HABER
Çayıralan Haber Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım : ayhan-v@hotmail.com